​Ermenistan mahkemesi kararını açıkladı: Umut Ali Özmen eve dönmüyor! - Gündem
27 Mayıs 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մարերի / Օր : Վահագն / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

23 Eylül 2018  

​Ermenistan mahkemesi kararını açıkladı: Umut Ali Özmen eve dönmüyor!

​Ermenistan mahkemesi kararını açıkladı: Umut Ali Özmen eve dönmüyor! ​Ermenistan mahkemesi kararını açıkladı: Umut Ali Özmen eve dönmüyor!
Ermenistan sınırını ihlal ettiği gerekçesiyle 2 aydır Ermenistan’da hapiste bulunan Umut Ali Özmen, dün, 19 Eylül’de mahkemeye çıkarıldı. Mahkemenin verdiği karar neticesinde suç raporunun hazırlanması sonucunda Umut Ali Özmen’nin hapis süresi 1 aya kadar uzatıldı.

Ancak Mahkeme, Özmen için 500.000 dram (~1000 dolar) nakit teminat yatırılması koşulu ile onun tutuksuz yargılanmasına da karar verdi.

Sanığın ilerleyen günlerde görülecek görüşülecek davasında hazır olmasını sağlamak maksadı ile Ermenistan’dan çıkışı da yasaklandı.

24 Temmuz’da Ermenistan sınırını ihlal edip tutuklanan Umut Ali Özmen 2 aydır Ermenistan’da bulunuyor. Türkiye basınında yer alan iddialara göre 16 yaşındaki Umut Ali Özmen’in serbest bırakılması için Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ı aramıştı. Haberlerde Paşinyan’ın Erdoğan’ın Özmen’i iade etme isteğine olumlu cevap verdiği öne sürülmüştü.

Ancak Ermenistan Dışişleri Bakanlığı’ndan bu haberlere yalanlama geldi. Dışişleri Basın Sözcüsü Tigran Balayan, Ermeni Haber Ajansı’na konuşurken ‘‘Haberler gerçeği yansıtmıyor. Böyle bir telefon görüşmesi gerçekleşmedi’’ dedi.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan da Erdoğan’la görüştüğü haberlerini yalanlayarak şunları belirtmişti: "Böyle bir şey olmadı, tek temas daha önce de söylediğim gibi Brüksel'de Türk Dışişleri Bakanı'nın yanımdan geçtiği sırada geri dönüp merhaba demesi ve sonra ayrılmasıdır. Hiç kimse, başta Türkiye Cumhurbaşkanı olmak üzere hiçbir liderle gizli görüşmeler yürütmeyecektir. Herhangi bir gizli adım atmayacağız. Eğer bir görüşme olursa kamuoyu haberdar edilecektir."Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+