Tüm Ermeniler Katolikosu Karekin II, Almanya Ermeni İş Adamları Derneği üyelerini kabul etti. - Gündem
27 Mayıs 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մարերի / Օր : Վահագն / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

23 Eylül 2018  

Tüm Ermeniler Katolikosu Karekin II, Almanya Ermeni İş Adamları Derneği üyelerini kabul etti.

Tüm Ermeniler Katolikosu Karekin II, Almanya Ermeni İş Adamları Derneği üyelerini kabul etti. Tüm Ermeniler Katolikosu Karekin II, Almanya Ermeni İş Adamları Derneği üyelerini kabul etti.
19 Eylül’de Ermeni Apostolik Kilisesi başı Tüm Ermeniler Katolikosu Karekin II, Eçmiyadzin Ermeni Apostolik Kilisesi’ nde, Almanya Ermeni İş Adamları Derneği üyelerini, dernek başkanı Murat Akyüz önderliğinde kabul ettil. Ziyarete ayrıca Surp Krikor Lusavoriç Kilisesi ruhani lideri ve Yerevan Devlet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi dekanı Başrahip Anoushavan Jamgoçyan ve Almanya Ermeni Episkoposluğu lideri Serovpe Isakhanyan liderlik etti.

Almanya Ermeni Episkoposluğu lideri, dernek üyeleri hakkında ve yaptıkları yararlı faaliyetler konusunda Katolikos Karekin II’ yi bilgilendirirken, ayrıca Katolikos’tan kutsamasını rica etti.

Tüm Ermeniler Katolikosu, derneğin aktif oluşu ve yaptıkları yatırımlar sayesinde, Almanya Ermenilerinin milli ve ruhani hayatlarının çok güçlü olduğunu söyledi.
Ayrıca Karekin II, dernek tarafından Eçmiyadzin’e, Kevorkyan Cemaran’a(Ermeni Apostolik Kilisesi Dini Eğitim Merkezi) ve Yerevan Devlet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne gösterdikleri sonsuz ilgi ve destekten haberdar olduğunu belirtti.
Özellikle dernek başkanını ve üyelerini, Ermenistan ve Karabağ’da gerçekleştirdikleri sosyal ve eğitici tüm faaliyetler için takdir ettiğini sözlerine ekledi.

Almanya Ermeni İş adamları Karekin II’ye planlarını sunarken, her daim Eçmiyadzin’in, vatanın ve Ermeni halkının yanında olacaklarını belirttiler.

Ziyaret sonunda Katolikos tüm üyelere Tanrı’ nın kutsayan gücü ve sevgisiyle faaliyetlerinde başarılar diledi.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+