​Ermenistan Başbakanı Olağanüstü parlamento seçimleri kaçınılmazdır - Gündem
27 Mayıs 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մարերի / Օր : Վահագն / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

25 Eylül 2018  

​Ermenistan Başbakanı Olağanüstü parlamento seçimleri kaçınılmazdır

​Ermenistan Başbakanı Olağanüstü parlamento seçimleri kaçınılmazdır ​Ermenistan Başbakanı Olağanüstü parlamento seçimleri kaçınılmazdır
Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ABD’nin New York şehrinin ʺYaleʺ Kulübü'nde ABD Ermeni toplumunun temsilcileriyle görüşme sırasında açıklamalarda bulundu.

Başbakan Paşinyan iktidarda olan siyasi gücün, Yerevan Belediye Başkanlığı seçimlerinde aldığı yüksek oyların tuhaf karşılanabileceğini dile getirdi fakat bunun için özel çalışmalar yapıldığını da ekledi.

Başbakan bu seçimlerde “Benim Adımım” ittifakına oy verirken ayrıca Ulusal Meclis’in olağanüstü seçimleri doğrultusunda da taraf veya karşıt oy kullanılmasını rica ettiğini söyledi. İlerleyen günlerde meclis ve meclis dışı siyasi güçlerle olağanüstü meclis seçimlerinin tarihleri ve koşulları konusunda görüşmeler yapılacağını da ekledi.

Paşinyan seçimlerin bir an önce yapılması gerektiğini ve böylelikle ekonomik kalkınma sürecine daha hızlı başlayabileceklerini belirtti.

“Yerevan Belediyesi Akiller Konseyi seçimlerinin sonuçları, olağanüstü meclis seçimlerinin kaçınılmaz olduğunu gösterdi ve bu seçimlerin bir an önce gerçekleşmesi gerektiğini vurguladı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+