​Sibil “Yalnız Sen isimli bestesini Ermenice ile seslendirdi - Gündem
27 Mayıs 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մարերի / Օր : Վահագն / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

26 Eylül 2018  

​Sibil “Yalnız Sen isimli bestesini Ermenice ile seslendirdi

​Sibil “Yalnız Sen isimli bestesini Ermenice ile seslendirdi ​Sibil “Yalnız Sen isimli bestesini Ermenice ile seslendirdi
İstanbullu Ermeni ses sanatçısı Sibil , ünlü kanun sanatçısı Göksel Baktagir’in 1998 senesinde "Yalnız Sen" isimli bestesini ana dili olan Ermenice ile seslendirdi.

“Yalnız Sen”, Göksel Baktagir’in hazırladığı özel bir proje niteliğini taşıyor. Sevgi, barış, dostluk ve aşk şarkısı olarak dünyaya hediye edilen bu ezginin Ermenice versiyonun adı "Miayn Tun" (Yalnız Sen) parçasına, Özkan Aksular yönetmenliğinde klip çekildi. Şarkının aranjörü Cihan Sezer. Söz yazarı Makruhi B.Hagopyan.

İlerki zamanlarda aynı parçanın Arapça ve Yunca olarak da dinleyicilerle buluşması hedefleniyor.

Ermenihaber.am’e konuşan Sibil şarkıyı ilk kez Ermenistan’da “Melody for Harmony” projesinde daha sonra da İstanbul’da seslendirdiğini söyledi.

Her iki konserde de şarkıyı ilk kez duymalarına rağmen çok sevildiğini belirten Sibil “ Şarkının demo halini birkaç yıl önce kaydetmiştik ve hangi arkadaşıma dinlettiysem çok beğendiklerini Ermenice sözlerinin çok yakıştığını söylediler. Bütün bunlardan güç alarak bu güzel ve fazlasıyla hissederek seslendirdiğim “Miayn Tun” isimli parçayı kliplendirmek istedim. Sevgili yönetmenim Özkan Aksular ile dördüncü çalışmam... Şarkının aranjörü Cihan Sezer sözlerini ise Makruhi B. Hagopyan yazdı. Kanunda Göksel Baktagir, piyanoda Cihan Sezer, viyolonselde Murat Süngü, dudukta Gürkan Çakmak, bendirde ise Mehmet Akatay var” dedi.

Sibil, Göksel Baktagir ile işbirliğinin ve dostluğunun 2006 senesinden beri devam ettiğii belirterek:

“İlk albümüm Sibil’ de de yer almıştı. Ben de defalarca konserlerine konuk olarak katılıp Ermeni müziğini temsil ettim. Benim için çok değerli bir müzisyen olmasının yanısıra çok da iyi ve alçakgönüllü bir insan. Seve seve Göksel bey ile işbirliğimize devam edeceğiz...” sözlerini tamamladı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+