​Rusya’lı ünlü kadınlar Ermenistan Başbakanı’nın eşinin girişimiyle Artsakh’ı ziyaret edecek - Gündem
18 Şubat 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մեհեկան / Օր : Մասիս / Ժամ : Բաւական

Gündem :

30 Eylül 2018  

​Rusya’lı ünlü kadınlar Ermenistan Başbakanı’nın eşinin girişimiyle Artsakh’ı ziyaret edecek

​Rusya’lı ünlü kadınlar Ermenistan Başbakanı’nın eşinin girişimiyle Artsakh’ı ziyaret edecek ​Rusya’lı ünlü kadınlar Ermenistan Başbakanı’nın eşinin girişimiyle Artsakh’ı ziyaret edecek
7-9 Ekim tarihleri arasında Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’ın eşi Anna Hakobyan’ın düzenlediği “Barış İçin Kadınlar” kampanyası çerçevesinde 10’dan fazla Rusya’lı ünlü kadın Ermenistan ve Artsakh’ı (Karabağ) ziyaret edecek.

Anna Hakobyan’ın ofisinin basın servisinden edinilen bilgiye göre Rusya’dan gelen kadınlar arasında kamu, siyaset, kültür, spor, edebiyat ve basın alanlarının önde gelen isimleri yer alıyor.

5 Ekim’de Yerevan’a gerçekleştirelecek ziyaretten bir gün sonra Anna Hakobyan’ın eşliğinde Artsakh’a gidecek ve cephe hattından itilaf taraflarına barış mesajları iletecekler.

Anna Hakobyan ilk kez 24 Temmuz'da Moskova'da 24 Temmuz'da "Barış İçin Kadınlar" kampanyasını başlatma girişimini açıkladı.

Hakobyan, kampanya hakkında konuşurken şu ifadeleri kullanmıştı:

“Umarım sesiniz ve sesimiz Azerbaycanlı annelere ulaşır ve onlar da savaşa karşı çıkarak barıştan yana konuşurlar. Eğer bu gerçekleşirse saflarımız yoğunlaşır ve bir gün, ateş emri veren ve savaşa yanlısı olan kişilere de ulaşır.”Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

Anket Tüm Anketler

+