​Paşinyan’a göre Putin’in Ermenistan’a gelmesi için en uygun dönem 2019’un başlangıcıdır - Gündem
27 Mayıs 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մարերի / Օր : Վահագն / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

02 Ekim 2018  

​Paşinyan’a göre Putin’in Ermenistan’a gelmesi için en uygun dönem 2019’un başlangıcıdır

​Paşinyan’a göre Putin’in Ermenistan’a gelmesi için en uygun dönem 2019’un başlangıcıdır ​Paşinyan’a göre Putin’in Ermenistan’a gelmesi için en uygun dönem 2019’un başlangıcıdır
Paşinyan’a göre Putin’in Ermenistan’a gelmesi için en uygun dönem 2019’un başlangıcıdır]Ermenistan Başbakanı Paşinyan gazetecilerle görüşme sırasında Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin’in muhtemel Ermenistan ziyareti hakkında sorusuna cevaben ona göre Putin’in Ermenistan’a gelmesi için en uygun dönemin 2019 yılının başlangıcı olduğunu vurguladı.

Paşinyan “Daha önce biz ya bu yılın sonunda yada önümüzdeki yılın başında Putin’in gelmesi hakkında anlaşmıştık. Bu arada devamlı görüştük ve daha görüşeceğiz. Dolayısıyla imzalanacak evrakların hazırlanması açısından ziyaretin seneye organize edilmesi bence daha doğru olacak. Bu süre zarfında umarım Ermenistan ve Rusya arasında imzalanacak çok ciddi bir paket hazırlama fırsatımız olur” ifadelerini kullandı.

Tacikistan’ın başkenti Duşanbe’de onun ve Putin’in kameralara yansıtan kısa sohbetine de değinerek Paşinyan “Vladimir Putin ile ayrı bir görüşme hakkında anlaşıyorduk, çünkü zirveden sonra tekrar bir araya gelip baş başa görüştük” sözleri dile getirdi.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+