​Tacikistan`da Ermenistan ve Azerbaycan liderleri yuvarlak masaya katıldılar - Gündem
28 Mayıs 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Մարերի / Օր : Սիմ / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

02 Ekim 2018  

​Tacikistan`da Ermenistan ve Azerbaycan liderleri yuvarlak masaya katıldılar

​Tacikistan`da Ermenistan ve Azerbaycan liderleri yuvarlak masaya katıldılar ​Tacikistan`da Ermenistan ve Azerbaycan liderleri yuvarlak masaya katıldılar
Tacikistan’ın başkenti Duşanbe’de gerçekleştirilen Bağımsız Devletler Topluluğu toplantısında Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev yuvarlak masaya oturdular.

Liderlerin toplu fotoğrafından sonra ülke liderleri yürüdüler. Azerbaycan ve Ermenistan liderleri hem yürüyüşlerde hem de toplu fotoğrafta yan yana gelmedi. Buna rağmen liderler yuvarlak masa toplantısında yer aldı. Rus basını bu görüntüyü olumlu bir gelişme olarak okurlarına yansıttı.

Taraflar iki ülke yetkilileri arasında temasların sağlanması için bir irtibat kurulmasında anlaştılar.

Tacikstan Cumhurbaşkanı İmamali Rahman’ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Beyaz Rusya Devlet Başkanı Alexander Lukashenko, Kazakistan Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev, Kırgızistan Devlet Başkanı Sooronbay Jeenbekov, Moldova Devlet Başkanı Igor Dodon, Özbekistan Devlet Başkanı Şevket Mirziyoyev ve Türkmenistan Başbakan Yardımcısı Purli Agamyradov katıldı.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.
+