​HDP`nin Hristiyan Mardin Milletvekili Tuma Çelik`in Meclis kimlik kartına `İslam` yazıldı! - Gündem
27 Mayıs 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մարերի / Օր : Վահագն / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

03 Ekim 2018  

​HDP`nin Hristiyan Mardin Milletvekili Tuma Çelik`in Meclis kimlik kartına `İslam` yazıldı!

​HDP`nin Hristiyan Mardin Milletvekili Tuma Çelik`in Meclis kimlik kartına `İslam` yazıldı! ​HDP`nin Hristiyan Mardin Milletvekili Tuma Çelik`in Meclis kimlik kartına `İslam` yazıldı!
"Devlet hafızasında Türkiye Cumhuriyeti Müslüman bir ülkedir anlayışı yatıyor"

TBMM Başkanı Bina Yıldırım imzasıyla 27. Yasama döneminin 600 milletvekiline dağıtılan ‘TBMM Milletvekili Kimlik Belgesi’nde, üç Hristiyan milletvekilinden biri olan HDP Mardin Milletvekili Tuma Çelik’in kartında yer alan din hanesine İslam diye yazıldı.

Kimlik belgesinin üzerinde imzası bulunan TBMM Başkanı Yıldırım’ın kendisinde özel olarak özür dilemesi gerektiğini ifade eden HDP’li Çelik, Meclis kimliğinde din hanesinin olmaması gerektiğine dikkat çekti. İmzasıyla kimlik belgesinin dağıtılması nedeniyle bu yanlışlığın düzeltilmesi konusunda Meclis Başkanına bizzat başvuruda bulunacağını belirten Tuma Çelik, “Bir yanlışlıktır, bir eksikliktir, fakat 600 milletvekili içerisinde şimdiye kadar hiç kimsenin İslam, Müslüman olan milletvekilinin kimliğinde Hristiyan yazıldığını görmedik. Şu anda görev yapan bilinen üç tane Hristiyan milletvekili var. Bu üç kişi içerisinde bir tane yanlışlık yapılıyorsa, bir dikkatsizlik ortaya çıkıyorsa demek ki ulusal hafızanın, yani devlet hafızasında Türkiye Cumhuriyeti Müslüman bir ülkedir anlayışı yatıyor” dedi.

Haberin Diğer Resimleri ​HDP`nin Hristiyan Mardin Milletvekili Tuma Çelik`in Meclis kimlik kartına `İslam` yazıldı!

1 2Bu haber t2.....4 kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+