​Lebedev: Ermenistan ve Azerbaycan liderlerinin görüşmesi sonucunda gerginlik azaldı - Gündem
19 Ekim 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Սահմի / Օր : Անահիտ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

10 Ekim 2018  

​Lebedev: Ermenistan ve Azerbaycan liderlerinin görüşmesi sonucunda gerginlik azaldı

​Lebedev: Ermenistan ve Azerbaycan liderlerinin görüşmesi sonucunda gerginlik azaldı ​Lebedev: Ermenistan ve Azerbaycan liderlerinin görüşmesi sonucunda gerginlik azaldı
BDT Yönetim Kurulu Başkanı Sergey Lebedev, Duşanbe’de Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in görüşmesi sonucunda Dağlık Karabağ’da gerilimin azaldığını ileri sürdü.

Minsk’te gazetecilere konuşan Lebedev, “Ermenistan Başbakanı ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı’nın geçen zirve sırasında birçok kez bir araya gelerek Dağlık Karabağ meselesini ele aldıklarını kendim gördüm. Sonuç aşikardır: çatışma bölgesinde gerginlik azaldı” ifadelerini kullandı.

Her iki tarafın liderlerinin de ilgili kurumlara gerekli talimatlar verdiğini öne süren Lebedev, Paşinyan ile Aliyev’in bu ilk temaslarının devamı olacağını ve çatışmanın normalleştirilmesine yönelik olumlu sonuçlara varılacağını ümit ettiğini dile getirdi.

Hatırlanacağı üzere, 28 Eylül tarihinde Tacikistan'ın başkenti Duşanbe'de yapılan BDT üye ülkeleri liderlerinin zirvesine Ermenistan Başbakanı ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı da katılmıştı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+