​Ermenistan Milli futbol takımı Makedonya’yı büyük farkla mağlup etti - Spor
19 Şubat 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Մեհեկան / Օր : Անահիտ / Ժամ : Խաւարակ

Spor :

17 Ekim 2018  

​Ermenistan Milli futbol takımı Makedonya’yı büyük farkla mağlup etti

​Ermenistan Milli futbol takımı Makedonya’yı büyük farkla mağlup etti ​Ermenistan Milli futbol takımı Makedonya’yı büyük farkla mağlup etti
Uluslar Ligi futbol turnuvası çerçevesinde 16 Ekim tarihinde Yerevan’daki Vazgen Sarkisyan Cumhuriyet stadyumunda Ermenistan Makedonya’yı 4:0 skorla yenilgiye uğrattı.

Maçın 12’inci dakikasında Ermenistan Milli takımının Brezilya’lı oyuncusu Marcos Pizzelli birinci gole imza attı. 67’inci dakikasında ise uzun aradan sonra Milli takımına kavuşan Yura Movsisyan durumu 2:0 yaptı.

Üçüncü gol ise Gevorg Ghazaryan’dan geldi. Serbest vuruşu sonucu attığı golü Ghazaryan 9 Ekim tarihinde kalp krizinden hayatını kaybeden Karabağ savaşına katılan, “Cesaret”, “Artsakh”, “Zoravar Andranik”, “Mareşal Bağramyan” ve başka madalyalarla onurlandırılan, Ermenistan’da faaliyet gösteren "Sasna Tsrer (“Sasun delileri”) grubunun üyesi, “Yalnız kurt” adıyla bilinen Arayik Khandoyan’ın anısına adadı.Gol attıktan sonra Ghazaryan Arayik Khandoyan'ın stayumda yerleştirilen büyük fotoğrafına yaklaşarak kollarını açıp onun karşısında eğildi.Maçın son dakikalarında ise dünya çapında meşhur Ermeni futbol yıldızı, İngiltere’nin Arsenal takımı oyuncusu Henrikh Mkhitaryan serbest vuruştan attığı gol ile maçın nihai skorunu belirledi.

Böylece zafer sonrası Ermenistan takımı 6 puan kazanarak grupta birincisi olan Makedonya’dan 3 puanla geri kalıyor.

Gruptaki diğer maçta Cebelitarık Lihtenştayn’ı 2:1 skorla mağlup ederek Ermenistan ile eşit puan topladı ve şu an daha önce Ermenistan’ı 1:0 skorla yenilgiye uğrattığından dolayı ikinci sırada yer alıyor. Grupta üçüncü sırada yer alan Ermenistan teorik olarak birinci olabilme şansını korumaya devam ediyor.

Hatırlanacağı üzere UEFA’nın 2014 yılında aldığı kararıyla 2018 yılında ilk defa düzenlenen Uluslar Ligi turnuvası A,B,C ve D liglerden ibaret. Her lig gruplara ayrılıyor ve grup birincileri bir üst lige çıkma hakkı kazanıyorlar. A ligin grup birincileri ise 2019 yılının Haziran ayında Uluslar Liginin finallerine katılacaklar.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+