​Hindistan Başbakanı, Ermeni şarkıcının söylediği şarkıyı Twitter hesabında paylaştı (video) - Gündem
20 Ağustos 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Նավասարդ / Օր : Արագած / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

30 Ekim 2018  

​Hindistan Başbakanı, Ermeni şarkıcının söylediği şarkıyı Twitter hesabında paylaştı (video)

​Hindistan Başbakanı, Ermeni şarkıcının söylediği şarkıyı Twitter hesabında paylaştı (video) ​Hindistan Başbakanı, Ermeni şarkıcının söylediği şarkıyı Twitter hesabında paylaştı (video)
Hindistan Başbakanı Narendra Modi, kendi Twetter hesabında Ermeni şarkıcı Maşa Mnjoyan’ın, Mahatma Gandhi’nin en çok sevdiği şarkılardan birini söylediği videoyu paylaştı.

Ermeni ulusal müzik aletlerinin eşliğinde söylenen şarkıyı paylaşan Modi, şu yorumu ekledi: “Maşa Mnjoyan, bu şarkıyı mükkemel söylüyor. Khor Virap Manastırı ile Ararat Dağı’nın mühteşem manzarasını kaçırmayın. Şarkıda yerel ulusal müzik aletleri olan düdük ve kaval kullanıldı.”

Maşa Mnjoyan’ın söylediği şarkı, Mahatma Gandhi’nin en sevdiği parçalardan biridir. Gandhi’nin 150’ci doğum yıldönümü vesilesiyle Hindistan hükümetinin inisiyatifi ile dünyanın 100 ülkesinin sanatçıları bu şarkıyı kendi dillerinde ve kendi ulusal müzik aletlerinin eşliğinde seslendirdi. Tüm bu yorumlar, Gandhi’nin doğum günü olan 2 Ekim tarihinde Hindistan televizyonunda bir videoda yayınlandı. Mahatma Gandhi’nin 150’ci doğum yıldönümü 2 Ekim 2019 tarihinde kutlanacak.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+