​Ermenistan’da bugün tekrar Başbakan seçimi var - Gündem
20 Ağustos 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Նավասարդ / Օր : Արագած / Ժամ : Արփող

Gündem :

01 Kasım 2018  

​Ermenistan’da bugün tekrar Başbakan seçimi var

​Ermenistan’da bugün tekrar Başbakan seçimi var ​Ermenistan’da bugün tekrar Başbakan seçimi var
1 Kasım saat 12:00’da Ermenistan Ulusal Meclisi ikinci defa Başbakan seçmeyi deneyecek. Tek aday şu an Başbakan Vekili olan Nikol Paşinyan.

Paşinyan Meclisteki “Çıkış” ittifakı tarafından aday gösterildi. Ancak bu seçimin asıl amacı “Başbakan seçmemesi” ve böylece erken seçimlerinin önünü açması olacak.

Daha önce 24 Ekim tarihinde de Ermenistan Ulusal Meclisi başbakan seçmek için toplandı ve aynı şekilde Başbakan seçilmedi.

Ermenistan Anayasasına göre iki defa Başbakan seçilmediği takdirde Meclis feshediliyor ve erken Meclis seçimleri düzenleniyor.

Hatırlanacağı üzere 16 Ekim tarihinde Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Aralık’ta yeni genel seçim düzenlemek üzere görevinden istifa ettiğini açıklamıştı. Ermenistan’ın önde gelen partileri “Hanrapetakan” (Cumhuriyetçi”) ve “Tsarukyan” koalisyonları, Paşinyan’ın istifasından sonra başbakan adayı göstermeyeceklerini, diğer adaylara da karşı çıkacaklarını ve dolayısıyla erken parlamento seçimlerinin düzenlenmesine yol açacaklarını duyurmuştu.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+