​Paşinyan: Azerbaycan`da, söylediklerimi aynen tekrar edebilen bir yetkili bulunur mu bakalım - Gündem
20 Ağustos 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Նավասարդ / Օր : Արագած / Ժամ : Արփող

Gündem :

03 Kasım 2018  

​Paşinyan: Azerbaycan`da, söylediklerimi aynen tekrar edebilen bir yetkili bulunur mu bakalım

​Paşinyan: Azerbaycan`da, söylediklerimi aynen tekrar edebilen bir yetkili bulunur mu bakalım ​Paşinyan: Azerbaycan`da, söylediklerimi aynen tekrar edebilen bir yetkili bulunur mu bakalım
1 Kasım tarihinde Ermenistan Parlamentosu'nda konuşan Başbakan Vekili Nikol Paşinyan, Başbakan makamına resmen seçildikten sonra Artsakh (Dağlik Karabağ) konusunda atabileceği olası adımlar konusuna değindi.

Bazı yabancı diplomatların, Karabağ konusunda bir “imkan penceresinin” mevcut olduğunu söylediğini, fakat bu ifadeyi pek de açıklamadıklarını vurgulayan Paşinyan: “Artsakh konusuyla ilgili yaklaşımlarımı tüm ayrıntılarla çizdim. Kimsenin, Dağlık Karabağ sorununun, Artsakh ve Ermenistan halkının ve devletlerin çıkarlarına aykırı bir şekilde çözülebileceiği ümit etmesi bile imkansız. Böyle bir şey olamaz. Artsakh meselesinin çözümü ne olursa olsun, bu çözüm Artsakh ve Ermenistan halkı için kabul edilebilir olmalı, ayrıca Azerbaycan halkı için de kabul edeilebilir olmalı.

Şimdi Azerbaycan’da, bu söylediklerimi aynen tekrar etmeye hazır olan, Karabağ meselesinin hem Karabağ, hem Ermenistan ve hem de Azerbaycan halkının kabul edeceği şeklinde çözülmesi gerektiğini söyleyebilen herhangi bir devlet yetkilisi var mı bakalım. Bu cümleyi tekrar edebilen bir yetkili varsa, demek bir “imkan penceresinin” de mevcut olduğunu söyleyebiliriz. Böyel bir açıklama yapabilecek devlet bir yetkilisi yoksa, demek ki ortaklarımızın bahsettiği o “imkan penceresinin” ne olduğunu araştırmaya devam etmeliyiz ” yorumunu yaptı.

Ermenistan'ın şuanki hükümetinin halk tarafından güçlü destek aldığını ve büyük yetkileri olduğunun söylendiğini hatırlatan Paşinyan, halktan alınan yetkinin hükümet tarafından asla halka karşı uygulanamayacağını, bunun düşünülmesinin bile saçma olduğunu de sözlerine ekledi.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+