​Ermeni jimnastikçi Dalaloyan, Dünya Şampiyonası`nda ikisi altın toplam beş madalya kazandı - Spor
16 Temmuz 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Մանի / Ժամ : Երկրատես

Spor :

05 Kasım 2018  

​Ermeni jimnastikçi Dalaloyan, Dünya Şampiyonası`nda ikisi altın toplam beş madalya kazandı

​Ermeni jimnastikçi Dalaloyan, Dünya Şampiyonası`nda ikisi altın toplam beş madalya kazandı ​Ermeni jimnastikçi Dalaloyan, Dünya Şampiyonası`nda ikisi altın toplam beş madalya kazandı
Dünya Jimnastik Şampiyonası’nda Rusya’yı temsil eden Ermeni jimnastikçi Artur Dalaloyan, ikinci altın madalyasını kazandı.

22 yaşındaki Dalaloyan, serbest stil yarışmasında 14.900 puan kazanarak Japonya’lı rakibini geride bıraktı.

31 Ekim tarihinde ise Ermeni sporcu, erkekler bireysel all-around dalında 1999 yılından beri Rusya için ilk altın madalyayı kazanmıştı.

Aynı şampiyonada layık görüldüğü iki altın madalyanın yanısıra Ermeni jimnastikçi diğer yarışma dallarında iki gümüş ve bir bronz madalya da kazandı. Böylece, elde ettiği beş madalya ile Rusya tarihinde ve genel olarak jimnastik tarihinde nadiren görülen istisnai bir başarıya imza attı.

12 Ağustos tarihinde de İskoçya’nın Glasgow şehrinde gerçekleştirilen Avrupa Atletik Jimnastik Şampiyonası’nda Dalaloyan, atlama masası dalında altın madalya kazanmıştı.

Dünya Jimnastik Şampiyonası, Katar’ın başkenti Doha’da 25 Ekim - 4 Kasım tarihlerinde gerçekleştirildi.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay

Anket Tüm Anketler

+