​Hrant Dink`in hayatını anlatan kitap, Fransa`nın prestijli edebiyat ödüllerinden “Renaudot”u kazand - Gündem
22 Temmuz 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

09 Kasım 2018  

​Hrant Dink`in hayatını anlatan kitap, Fransa`nın prestijli edebiyat ödüllerinden “Renaudot”u kazand

​Hrant Dink`in hayatını anlatan kitap, Fransa`nın prestijli edebiyat ödüllerinden “Renaudot”u kazand ​Hrant Dink`in hayatını anlatan kitap, Fransa`nın prestijli edebiyat ödüllerinden “Renaudot”u kazandı
Fransa'nın prestijli edebiyat ödüllerinden “Renaudot”, Hrant Dink'in hayatını anlatan romanı için Valérie Manteau’ya verildi. “Le Sillon” (“Agos”) isimli roman, Manteau’nun ikinci kitabıdır. Roman, 2018 yılının Ağustos ayında yayınlandı.

33 yaşındaki yazar, ödülü aldıktan sonra yaptığı konuşmada Hrant Dink'in düşüncelerine büyük bir hayranlık duyduğunu ve romanı yazma fikrinin Dink'in hayatını okumasıyla başladığını söyledi.

Manteau "Dink'in çok ilginç bir siyasi yaklaşımı vardı. Amacı haklı çıkmaktan ziyade, insanların yüzleşmesini, ilerlemesini sağlamaktı" yorumunu yaptı.

Eski bir Charile Hebdo çalışanı olan Manteau’nun romanının ödül alması sürpriz olarak değerlendirildi, çünkü roman finale kalan 5 kitap arasında yer almıyordu. Manteau ödülünü 7 Kasım Çarşamba günü Paris'te aldı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

Anket Tüm Anketler

+