​Karabağ Kültür Bakanı:Şuşi, müze şehire dönüşüyor - Gündem
20 Nisan 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Արագած / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

14 Kasım 2018  

​Karabağ Kültür Bakanı:Şuşi, müze şehire dönüşüyor

​Karabağ Kültür Bakanı:Şuşi, müze şehire dönüşüyor ​Karabağ Kültür Bakanı:Şuşi, müze şehire dönüşüyor
Ermenistan Kültür Bakanı Lilit Makunts ile bir araya gelen Artsakh Cumhuriyeti (Karabağ) Kültür, Gençlik ve Turizm Bakanı Lernik Hovhannisyan Karabağ’da farklı kültür alanlarda, özellikle kütüphane ve müzeler için yeni politika yürüteceklerini dile getirdi.

2019 yılında Tarih-jeoloji müzesinin yeni binası kullanıma açılması öngörülüyor. Şuşi Tarih müzesini de daha uygun bir binaya taşımak için çalışmalar devam ediyor.

Karabağ Kültür, Gençlik ve Turizm Bakanı Lernik Hovhannisyan yaptığı açıklamada “Genel olarak Şuşi gittikçe müze şehire dönüşüyor. Ermenistan Merkez Bankasının “Dram (Ermenistan para birimi) müzesi” ve Halı özel koleksyonlar müzesi de Şuşi’de bulunuyor” ifadelerini kullandı.

Ermenistan Kültür Bakanlığının web sitesinde yer alan bilgilere göre Ermenistan ve Karabağ için öncelik olan konulardan biri de anıtların koruma meselesidir.
Bu alanda da iki Ermeni devleti işbirliği içinde olduklarını açıkladılar.

Ayrıca Ermenistan Kültür Bakanı Lilit Makunts para toplama kampanyası düzenleyip toplanan tüm parayı Artsakh (Karabağ) tiyatrosuna verilmesini önerdi.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+