​Rus blogerler Karabağ mutfağı hakkında izlenimlerini paylaştılar - Gündem
18 Nisan 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Մասիս / Ժամ : Թաղանթեալ

Gündem :

18 Kasım 2018  

​Rus blogerler Karabağ mutfağı hakkında izlenimlerini paylaştılar

​Rus blogerler Karabağ mutfağı hakkında izlenimlerini paylaştılar ​Rus blogerler Karabağ mutfağı hakkında izlenimlerini paylaştılar
Artsakh’taki (Karabağ) Şarap festivaline katılmak için Karabağ’da bulunan Rus blogerler Natalya Anokhina ve Anton Frolov kendi blog sitelerinde izlenimlerini yazdılar.

Öncellikle Karabağ’ın meşhur “Jengyalov hats” (içinde 17 çeşit yeşillik olan bir börek çeşidi, “Yeşillik keki”) denediklerini anlatan blogerler Şarap festivali sırasında bu börekten almak için yaklaştıkları masanın önünde kaç tane yiyebileceklerini düşünürken, tanımadıkları Karabağ’lı bir insan yanlarına gelip “Siz misafirimizsiniz” diyerek onlara “Jengyalov hats” ikram ettiğini dile getirdiler.

“Jengyalov hats’ın” çok lezzetli ve doyurucu olduğunu vurgulayan Rus blogerler Karabağ’ı ziyaret edenlere onu mutlaka denemeleri tavsiye ediyorlar.

Toplam 4 gün Karabağ’da bulunan Anokhina ve Frolov, lezzetli yemeklerden dolayı 4 günde 2 kilo aldıklarını da ifade ettiler.

Blog sitesinde paylaştıkları yazıda Rus blogerler “Genel olarak Karabağ mutfağı Ermenistan’daki mutfağa benziyor: kebap ve ızgara çeşitleri, sebze, yeşillik, kompostolar ve şarap... Bunları her yerde bulabilirsiniz. Fakat Karabağ’daki sebzeler bildiğimiz sebzeler gibi değil, çok taze ve doğaldır. Domatesten domates kokusu, salatalıktan salatalık kokusu geliyor. Turşu çeşitleri de çok zengin” ifadelerine yer verdiler.

Salataları ve sıcak yemekleri çok beğenen Natalya Anokhina ve Anton Frolov Artsakh’ın başkenti Stepanakert’te bulunan Pazar’ın da muhakkak görülmesi gerektiğini belirttiler.

Rus blogerler bir sonraki yazıda Karabağ şarabını anlatmaya söz verdiler.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+