​Ermenistan Başsavcılığı, Kemal Öksüz`ün dosyasını kapattı - Gündem
18 Nisan 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Մասիս / Ժամ : Թաղանթեալ

Gündem :

18 Kasım 2018  

​Ermenistan Başsavcılığı, Kemal Öksüz`ün dosyasını kapattı

​Ermenistan Başsavcılığı, Kemal Öksüz`ün dosyasını kapattı ​Ermenistan Başsavcılığı, Kemal Öksüz`ün dosyasını kapattı
Ermenistan Başsavcılığı’nın Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Arevik Khaçatryan, Ermenistan’da yakalanan Türk asıllı ABD’li vatandaşı olan ve Ermeni karşıtı lobicilik yapmakla bilinen Kevin (Kemal) Öksüz hakkında bilgi paylaştı.

Khaçatryan, Öksüz’e karşı açılan davanın, suç işlendiğine dair somut delillerin yokluğu nedeniyle kapatıldığını duyurdu.

Daha önce ABD yetkili makamları, Ermenistan Başsavcılığı’ndan Kevin Öksüz’ün ABD’ye iade edilmesini talep etmişti. ABD’de aranmakta olan ve Ermenistan’da yakalanan Öksüz, Yerevan Asliye Hukuk Mahkemesi’nin kararıyla 31 Ağustos tarihinde tutuklanmıştı.

ABD Temsilciler Meclisi Etik Komitesi'ni sahte belgelerle kandırmakla suçlanan ve 23 Ağustos 2018 tarihinde İnterpol aracılığıyla arananlar listesine konulan Kevin Öksüz’ün, Ermenistan’da da yasaları ihlal ettiği ortaya çıkmıştı. Özllikle Öksüz’ün Ermenistan’da kurduğu “The Sena Group” isimli şirketin, devlete vergi ödemekten kaçındığı öğrenilmiş, Ermenistan Cumhuriyeti Emniyeti’nin Örganize Suçlarlar Mücadele Genel Müdürlüğü de, vergi ödememe olayıyla ilgili ceza davası açmıştı.
Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+