İşte ilk anket sonuçları: Paşinyan’ın partisi için yüzde 68.3 tahmin edildi - Gündem
21 Ocak 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Արաց / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

25 Kasım 2018  

İşte ilk anket sonuçları: Paşinyan’ın partisi için yüzde 68.3 tahmin edildi -

İşte ilk anket sonuçları: Paşinyan’ın partisi için yüzde 68.3 tahmin edildi İşte ilk anket sonuçları: Paşinyan’ın partisi için yüzde 68.3 tahmin edildi

Ermenistan’da 9 Aralık tarihinde yapılması öngörülen erken Meclis seçimlerinin ilk anket sonuçları açıklandı. “GALLUP International Аssociation” örgütünün Ermenistan’daki temsilci üyesi "MPG Co.Ltd" şirketinin müdürü Aram Navasardyan anket sonuçları gazetecilerle paylaştı.

Navasardyan kimse tarafından sipariş almadıklarını ve bağımsız olarak 1111 kişi arasında anket araştırması yaptıklarını vurguladı. Ona göre yanılma payı ancak yüzde 3 olabilir.

Hangi partiye yada ittifaka oy vereceksiniz sorusuna katılanların yüzde 68.3’ü Ermenistan Başbakan Vekili Nikol Paşinyan’ın önderliğindeki “Benim adımım” ittifakını işaret etti.

İş adamı ve yardımsever olarak tanınan Gagik Tsarukyan’ın yönettiği "Müreffeh Ermenistan" partisi yüzde 6.7 sonuçla ikinci sırada yer alıyor.

Anket sonuçlarından çıkan tahminlere göre Kadife Devriminden önce iktidarda olan Ermenistan Cumhuriyetçi Partisi ancak yüzde 1.5 oy toplayabilecek.

Yine eski iktidarı temsil eden ve Cumhuriyetçi partisiyle zamanında koalisyonda bulunan Ermeni Devrimici Federasyonu (Taşnak Partisi) sadece yüzde 1 aldı.

Diğer parti ve ittifaklar için çıkan sonuçlar şöyle:

“Aydın Ermenistan” – 1.2%

“Sasun Delileri” – 0.9%

“Hristyan Halk Rönesansı”- 0.3%

“Biz” ittifakı- 0.3%

“Vatandaşın kararı Sosyal-Demokrat partisi”- 0.2%

“Yasalar Ülkesi”- 0.1%

“Milli İstikrar partisi”- 0%

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+