​Paşinyan hükümeti Ermenistan’ın Rusya ile ilişkileri yeni seviyeye ulaştırmayı hedefliyor - Gündem
16 Ocak 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Արաց / Օր : Մանի / Ժամ : Թաղանթեալ

Gündem :

28 Kasım 2018  

​Paşinyan hükümeti Ermenistan’ın Rusya ile ilişkileri yeni seviyeye ulaştırmayı hedefliyor -

​Paşinyan hükümeti Ermenistan’ın Rusya ile ilişkileri yeni seviyeye ulaştırmayı hedefliyor ​Paşinyan hükümeti Ermenistan’ın Rusya ile ilişkileri yeni seviyeye ulaştırmayı hedefliyor

Ermenistan Başbakan Vekili Nikol Paşinyan ülkede erken genel seçimleri için yürütülen seçim kampanyası kapsamında Ermenistan’ın üçüncü büyük şehri olan Vanadzor’da düzenlenen, kendisinin yönettiği “Benim adımım” ittifakının mitinginde Rusya ile ilişkilerine de değindi.

Paşinyan “Biz stratejik müttefik ilişkilerimizi pekiştirmek için Rusya ile çalışmalarımıza devam etmeliyiz. Hem iki taraflı, hem de Avrasya Ekonomik Birliği (AEB) ve Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü (KGAÖ) çerçevesinde ilişkilerimizi yeni seviyeye ulaştırmalıyız” sözlerini dile getirdi.

KGAÖ’de yaşanan son gelişmeleri hakkında da görüşlerini ifade eden Paşinyan Ermenistan’ın müttefiklerle var olan bazı sorunlara açıklık getirmesi gerektiğini vurguladı.

Bu bağlamda Ermenistan Başbakan Vekili “KGAÖ ile ilgili yoğun tartışmaların sebebi üye olan ülkelerle bizim müttefik ilişkilerimizin netleşmesidir. Biz anlamıyoruz neden müttefiklerimiz bize karşı düşmanlık besleyen bir ülkeye silah satıyorlar. Bu konuyu biz açık ve net bir şekilde ortaklarımızla konuşmak istiyoruz. Kime ümit bağlayıp bağlamayacağımızı anlamak istiyoruz. Fakat yine de ümidimiz her zaman ilk önce kendimize bağlı olmalı. Bunun için de ekonomik açısından güçlü olmalıyız” ifadelerini kullandı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+