​Ermeni aileyi sınır dışı edilmekten kurtarmak için Hollanda kilisesi bir ay durmadan ayin yapıyor - Gündem
23 Ocak 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Արաց / Օր : Ծմակ / Ժամ : Բաւական

Gündem :

28 Kasım 2018  

​Ermeni aileyi sınır dışı edilmekten kurtarmak için Hollanda kilisesi bir ay durmadan ayin yapıyor -

​Ermeni aileyi sınır dışı edilmekten kurtarmak için Hollanda kilisesi bir ay durmadan ayin yapıyor ​Ermeni aileyi sınır dışı edilmekten kurtarmak için Hollanda kilisesi bir ay durmadan ayin yapıyor

Hollanda’nın Lahey şehrinin protestan kilisesi, bir Ermeni aileyi sınırdışı edilmekten kurtarmak için 26 Ekim’den beri 700 saatten fazla ayin yaptı. Ailenin kiliseye sığınmasından beri başlayan ayin, bugüne akdar hiç durmadı, çünkü Hollanda yasasına göre ayin yapıldığı sürece iktidar temsilcileri kiliseye girerek güç kullanamaz.

Ermeni Sasun Tamrazyan, eşi Anuş ile 3 çocuklarıyla beraber 2009 yılında siyasi nedenlerden dolayı Ermenistan’dan ayrılmıştı. Birkaç yıl süren mahkeme süreçlerin ardından Hollanda mahkemesi, aileye mülteci statüsünün verilmesine karar verdi, ancak karar, Hollanda hükümeti tarafından itiraz edilerek iptal oldu.

Son iki yıl boyunca bir mülteci kampında yaşayan aile, sınırdışı kararı çıkınca kiliseye başvurdu. 25 Ekim’de kilisenin olumlu cevabını alan Tamrazyanlar, bu tarihten beri kilisede bulunuyor.

Kilise, ayini durdurmamakta kararlı olduğunu duyururken, vatandaşlar da Ermeni aileyi ve kilisenin bu girişimini desteklediklerini sosyal medya üzerinden paylaşıyor. Kilise temsilcileri, hükümetin nihayetinde kararını değiştireceğini ve Ermeni aileye oturma izni verileceğini ümit ediyor.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+