​Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan, resmi ziyaret için Almanya`da - Gündem
23 Ocak 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Արաց / Օր : Ծմակ / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

28 Kasım 2018  

​Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan, resmi ziyaret için Almanya`da -

​Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan, resmi ziyaret için Almanya`da ​Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan, resmi ziyaret için Almanya`da

Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan’ın, Almanya Federal Cumhuriyeti’nde resmi ziyareti başladı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hasmik Petrosyan tarafından konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, ziyaret kapsamında Ermenistan Cumhurbaşkanı’nın, Almanya Başbakanı Angela Merkel, Cumhurbaşkanı Frank–Walter Steinmeier ve Bundestag Başkanı Wolfgang Schaeuble ile bir araya geleceğini duyuruldu. Görüşmeler gündeminde iki ülke ilişkileri ve işbirliği perspektifleri olacak.

Ziyaret kapsamında Armen Sarkisyan, Ermenistan’da faaliyet gösteren ve Ermenistan’la işbirliğiyle ilgilenen Alman iş adamlarıyla da görüşerek, Ermenistan’da yatırım imkanları ve Ermeni–Alman ekonomik işbirliği perspektifleri konusunda fikir alışverişinde bulunacak.

Münih Uluslararası Güvenlik Konferası tarafından düzenlenen panele katılması da beklenen Ermenistan Cumhurbaşkanı, son 30 yılda Ermenistan’da verimi faaliyet gösteren Almanya Kızılhaç Komitesi’ni de ziyaret edecek.

Ziyareti kapsamında Saksonya Anhalt Eyale Başbakanı Reiner Haseloff ile de görüşecek olan Sarkisyan, ayrıca Almanya’daki birçok eğitim merkezlerini ziyaret edecek. Ermenistan Cumhurbaşkanı, “Konzerthaus Berlin”de ünlü Ermeni besteci Aram Khaçatryan’ın 115. doğum yıldönümü vesilesiyle Ermenistan Ulusal Filarmoni Orkestrası ile ünlü kemancı Sergey Khaçatryan’ın katılımıyla düzenlenecek konserde de hazır bulunacak.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+