​Lena Chamamyan İstanbul`da konser verecek - Kültürel Etkinlik
29 Mayıs 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Մարերի / Օր : Վարագ / Ժամ : Շանթակող

Kültürel Etkinlik :

28 Kasım 2018  

​Lena Chamamyan İstanbul`da konser verecek

​Lena Chamamyan İstanbul`da konser verecek ​Lena Chamamyan İstanbul`da konser verecek
Ermeni asıllı Suriyeli müzisyen Lena Chamamyan, 7 Aralık’ta İstanbul'da hayranlarıyla bir araya gelecek.

İlk konserini henüz beş yaşındayken doğduğu Şam'da veren etnik müziğin usta isimlerinden Lena Chamamyan, 7 Aralık'ta, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda sahne alacak.

Babası Kahramanmaraşlı, annesi ise Mardinli olan ünlü sanatçı, caz, folk, oryantal, fado, sufi, Afrika ve Latin ezgilerini harmanlayarak oluşturduğu müziğiyle büyük bir dinleyici kitlesine kavuştu.

Henüz 5 yaşındayken kreş öğretmenin onu keşfetmesiyle müziğe adım atan Suriyeli sanatçının profesyonel anlamda ilk çıkışı ise 2006 yılında yayınladığı "Hal Asmar El-lon" adlı albümüyle oldu. Bu albüm, Mısır'da "Kültürel Kaynak Ödülü" ile "Radyo Monte Carlo Orta Doğu Ödülü"ne değer görüldü.

Şarkıcılığının yanı sıra söz yazarlığı ve prodüktörlük de yapan Chamamyan, 2008 yılında Avusturya basını tarafından ‘dünya müziği şarkıcısı’ dalında beş yıldız aldı. 2011 yılında ise Arabian Business (Arap İş Dünyası) Dergisi tarafından, Arap dünyasındaki en etkili 500 kişiden biri olarak gösterildi.Bu haber evr....sel kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.
+