Ermenistan Cumhurbaşkanı, Berlin`de Almanya Başbakanı ile bir araya geldi - Gündem
20 Nisan 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Արագած / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

29 Kasım 2018  

Ermenistan Cumhurbaşkanı, Berlin`de Almanya Başbakanı ile bir araya geldi

Ermenistan Cumhurbaşkanı, Berlin`de Almanya Başbakanı ile bir araya geldi Ermenistan Cumhurbaşkanı, Berlin`de Almanya Başbakanı ile bir araya geldi
Berlin’de Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan ile görüşen Almanya Başbakanı Angela Merkel, Ermenistan’a yaptığı son ziyaretinden çok güzel hatıraları kaldığını kaydetti.

TUMO Yaratıcı Teknolojiler Merkezi’ne yaptığı ziyaretinden son derece etkilendiğini söyleyen Merkel, şuanda Almanya’nın, TUMO ile işbirliği imkanlarını ele aldığını bildirdi.

Ermenistan’ın, Almanya’yı siyasi ve ekonomik açısından önemli bir ortak ve dost olarak gördüğünü dile getiren Cumhurbaşkanı Sarkisyan, tekrar bir araya gelerek Ermeni–Alman işbirliğinin genşletilmesini ele almaktan memnun olduğunu vurguladı.

Yüksek teknolojiler ve enformasyon teknolojileri alanında Ermenistan’ın büyük potansiyeli olduğunu kaydeden Sarkisyan, ülkemizin çeşitli startup’lar için platform oluşturabileceğinin altını çizdi.

Ermenistan ile Almanya arasında kültür, eğitim ve bilim alanındaki verimli işbirliğinin genişletilmesini önemseyen Sarkisyan ile Merkel, turizm sektöründe işbirliği imkanları ile vize serbestisi konularını da ele aldı.

Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan, daha önce Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier ile Bundestag Başkanı Wolfgang Scheuble ile de bir araya gelmişti.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+