​Beyaz Rusya ile Ermenistan 4 ortak proje gerçekleştirecekler - Gündem
20 Nisan 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Արագած / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

29 Kasım 2018  

​Beyaz Rusya ile Ermenistan 4 ortak proje gerçekleştirecekler

​Beyaz Rusya ile Ermenistan 4 ortak proje gerçekleştirecekler ​Beyaz Rusya ile Ermenistan 4 ortak proje gerçekleştirecekler
Beyaz Rusya ve Ermenistan bilim adamları Avrupa Birliğinin “Ufuk 2020” bilim ve yenilikçilik programı çerçevesinde ekonomik bilimleri, bilim ve eğitim, enformasyon ve iletişim teknolojileri alanlarında 4 ortak proje hayat geçirecekler.

Ermenistan-Beyaz Rusya ortak bilim ve teknik işbirliği komisyonunun oturumunda Beyaz Rusya Bilimler Devlet Komitesi Başkanı Aleksandr Şumilin bununla ilgili açıklamalarda bulundu.

Genel olarak şu an Ermenistan’da Beyaz Rusya, ABD, İtalya, Çin ve başka ülkelerle birlikte 100’den fazla bilim ve teknik ortak projeler gerçekleştiriliyor. Ermenistan Eğitim ve Bilim Bakanlığı’nın Bilim komitesi Başkanı Samvel Harutyunyan yaptığı açıklamada “Beyaz Rusya bizim esas ortağımızdır ve biz bilim-teknoloji alanında ilişkilerimizi, işbirliğimizi geliştirmeye devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Ermeni heyetinin Minsk ziyareti 1 Aralığ’a kadar devam edecek ve bilim-teknoloji alanında farklı görüşmeler düzenlenecek, işbirliğine yönelik konular ele alınacak.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+