​Ermeni Kaligrafi Geleneği: Dün, Bugün ve Yarın - Kültürel Etkinlik
06 Haziran 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Մարերի / Օր : Մադեղ / Ժամ : Շառաւիղեալ

Kültürel Etkinlik :

05 Aralık 2018  

​Ermeni Kaligrafi Geleneği: Dün, Bugün ve Yarın

​Ermeni Kaligrafi Geleneği: Dün, Bugün ve Yarın ​Ermeni Kaligrafi Geleneği: Dün, Bugün ve Yarın
Gülbenkian Vakfı'nın desteklediği "Ermenistan'da Çağdaş Sanat" konuşmalar dizisinin son etkinlikleri olarak, sanatçı Ruben Malayan ilk olarak 21 Aralık Cuma akşamı 18.30'da Havak Salonu'nda bir konuşma yapacak. 22 Aralık Cumartesi günü ise saat 11.00-15.00 arası Ermeni Kaligrafi Atölyesi düzenleyecek.

21 Aralık Cuma günü "Ermeni Kaligrafi Geleneği: Dün, Bugün ve Yarın" başlıklı konuşmanın dili İngilizce'dir; Türkçe'ye simultane çeviri yapılacaktır.

22 Aralık Cumartesi günü "Ermeni Kaligrafi Atölyesi" katılım dili İngilizce'dir. Katılım 20 kişi ile sınırlıdır. Katılmak için aşağıdaki formu doldurunuz.

Son başvuru tarihi: 14 Aralık 2018.

Ruben Malayan, ödüllü bir yaratıcı yönetmen ve görsel sanatçısıdır. Ermenistan’da Terlemezian Sanat Koleji’nde resim eğitimi aldıktan sonra Yerevan Güzel Sanatlar Enstitüsü’nde grafik eğitimi almıştır. Grafik tasarım alanında kariyeri görsel kimlik tasarımı, tipografi ve hat alanlara üzerinde yirmi yılı aşkın bir süreyi kapsamaktadır. Malayan, şu anda Ermenistan Amerikan Üniversitesi'nde Görsel İletişim eğitimi, Terlemezyan Sanat Koleji'nde ise çizim dersleri vermektedir.Bu haber hra....kfi kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.
+