​Nikol Paşinyan: Esirlerin iadesi konusunda Aliyev ile mutabakata varamadık - Gündem
16 Temmuz 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Մանի / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

10 Aralık 2018  

​Nikol Paşinyan: Esirlerin iadesi konusunda Aliyev ile mutabakata varamadık

​Nikol Paşinyan: Esirlerin iadesi konusunda Aliyev ile mutabakata varamadık ​Nikol Paşinyan: Esirlerin iadesi konusunda Aliyev ile mutabakata varamadık
Ermenistan Başbakan Vekili Nikol Paşinyan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, esirlerin karşılıklı iadesi konusunda mutabakata varamadı.

Nikol Paşinyan tarafından yapılan açıklamaya göre Azerbaycan, Azeri ve Ermeni tarafında bulunan tüm esirlerin karşılıklı iadesini talep ediyor. Ancak Ermenistan, meselenin Stepanakert ile görüşülmesi gerektiğine vurgu yapıyor.

Artsakh (Karabağ) tarafı, iyi niyet ifadesi olarak Artsakh’ta tutuklu bulunan üç Azerbaycanlı sabotajcıdan birisini, cinayet işlememiş olanı serbest bırakabileceğini açıklamıştı. Azerbaycan’da ise, üç Ermeni vatandaşının tutuklu bulunduğu biliniyor.

Ermenistan Başbakanı ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı, Sankt Petersburg’ta düzenlenen Bağımsız Devleteler Teşkilatı’na (BDT) üye ülkeler liderlerinin gayri resmi toplantısı kapsamında Karabağ konusunu ve esirler meselesini ele aldı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay

Anket Tüm Anketler

+