​Nikol Paşinyan: Ermenistan Türkiye ile önkoşulsuz olarak diplomatik ilişkiler kurmaya hazır - Gündem
16 Temmuz 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Մանի / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

12 Aralık 2018  

​Nikol Paşinyan: Ermenistan Türkiye ile önkoşulsuz olarak diplomatik ilişkiler kurmaya hazır

​Nikol Paşinyan: Ermenistan Türkiye ile önkoşulsuz olarak diplomatik ilişkiler kurmaya hazır ​Nikol Paşinyan: Ermenistan Türkiye ile önkoşulsuz olarak diplomatik ilişkiler kurmaya hazır
Ermenistan Başbakanlık görevini vekaleten yürüten Nikol Paşinyan, yabancı gazetecilerin yer aldığı basın toplantısında Ermenistan’ın Dağlık Karabağ’a dair ön koşul sunmadan Türkiye ile diplomatik ilişkiler kurmaya hazır olduğunu açıkladı.

Paşinyan “Biz Türkiye ile önkoşulsuz olarak diplomatik ilişkileri kurmaya hazırız ve Türkiye’nin de aynı tavır alacağına umudumuz var. Ancak Türkiye ile ilişkilerin Dağlık Karabağ Meselesi ile bağlı, üçüncü devletle bağlı. Üçüncü derken Azerbaycan’ı kastediyorum.” diye ifade etti.

Başbakan Vekili, Ermenistan’ın Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü (KGAÖ) üyesi olduğunu, NATO’a girmeye çalışmadığını ancak ilişkilerini uluslararası askeri ittifakla koruyacağını vurguladı.

Paşinyan, gazetecilerin erken parlamento seçimlerinden sonra Ermenistan’ın dış politikasının önceliklerine dair sorusuna cevaben “Biz hem Rusya hem de Avrupa Birliği ile ortağız ve hiç birinin etkisi altında değiliz” diye altını çizdi.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay

Anket Tüm Anketler

+