​Suriye Parlamentosu`nun Ermeni üyesi Nora Arisyan Ermenistan`ı ziyaret etti - Gündem
16 Temmuz 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Մանի / Ժամ : Շանթակող

Gündem :

13 Aralık 2018  

​Suriye Parlamentosu`nun Ermeni üyesi Nora Arisyan Ermenistan`ı ziyaret etti

​Suriye Parlamentosu`nun Ermeni üyesi Nora Arisyan Ermenistan`ı ziyaret etti ​Suriye Parlamentosu`nun Ermeni üyesi Nora Arisyan Ermenistan`ı ziyaret etti
Suriye Parlamentosu’nun Ermeni üyesi Nora Arisyan, geçtiğimiz günlerde Suriye parlamento heyeti ile Ermenistan’ı ziyaret etti. Heyet, 27 Kasım’da Yerevan’da başlayan Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asambles'nin (KEİPA) 52’ci Genel Kurul Oturumuna katıldı.

Hem Suriye heyeti, hem oturum için Ermenistan’ı ziyaret eden diğer ülkeler heyetleri, Ermeni Soykırımı Anıt Kompleksini ziyaret ederek, masum kurbanların anısına çiçek bıraktı ve bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Yerevan merkezli “ArmenPress” haber ajansına konuşan Nora Arisyan, Suriyeli heyetin Ermenistan Ulusal Bilimler Akademis’ni ziyaret ederek müdürü ile çalışanlaryla temaslarda bulunduğunu bildirdi.

Ermenistan Milli Meclis Başkanıyla yapılan görüşmede ise taraflar, iki ülke parlamentoları arasındaki ilişkileri ile perspektiflerini konuştu. Arisyan, Ermenistan ve Suriye parlamentolarındaki dostluk grupları arasındaki işbirliğinin yoğunlaştırılması için çaba harcanması gerektiğini vurguladı.

Suriye’de Ermenistan’daki siyasi gelişmelerin takip edildiğini bildiren Ermeni milletvekili, Ermenistan’daki erken parlamento seçimlerinden sonra hükümetin yeniden kurulmasıyla iki ülke arasında imzalanan anlaşmaların hayata geçirileceğini ümit ettiklerini dile getirdi.

Arisyan, “Biz, iki ülke ve iki halk arsında köprü olmaya çalışıyoruz ve Ermenistan ile Suriye’nin ilişkilerinin geliştirilmesi için elimizden geleni yapıyoruz” ifadelerini kullanıdı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay

Anket Tüm Anketler

+