​Ermeni Martin Eurnekian, Uluslararası Havalimanları Konseyi Başkanı oldu - Gündem
16 Temmuz 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Մանի / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

13 Aralık 2018  

​Ermeni Martin Eurnekian, Uluslararası Havalimanları Konseyi Başkanı oldu

​Ermeni Martin Eurnekian, Uluslararası Havalimanları Konseyi Başkanı oldu ​Ermeni Martin Eurnekian, Uluslararası Havalimanları Konseyi Başkanı oldu
Ermeni Martin Eurnekian, Uluslararası Havalimanları Konseyi’nin (ACI) başkanlığına seçildi. “Corporacion America Airports”un Genel Müdürü olan Martin Eurnekian, Ermenistan Ulusal Kahramanı Eduardo Eurnekian’ın yeğenidir.

ACI Genel Müdürü Angela Gittens, yeni görevde seçildiği için Martin Eurnekian’ı tebrik ederek, “Martin, bu alanda tanınmış ve başarılı bir isimdir. On yıldan fazla bir süre içerisinde ACI Latin Amerika ve Karayipler Bölgesi ofisinin üyesi, 2016’dan sonra ise bu ofisin başkanı olan Martin, bugünkü görevini üstlenmek için büyük bir tecrübe elde etti” ifadelerini kullandı.

Martin Eurnekian, Latin Amerika ve Avrupa’da bulunan yedi ülkede en çeşitli işlerin yönetiminde 17 yıldan fazla bir tecrübeye sahiptir.

Yeni görevi vesilesiyle açıklamalarda bulunan Eurnekian, “Uluslararası Havalimanları Konseyi’nin başkan görevini üstlenmek, benim için büyük bir şereftir. Şuanda havacılık sektörü ve özellikle havalimanları için çok önemli bir dönemden geçiyoruz. Havayolu hizmetlerine dünya çapında artan talebini karşılamak ve bu artışın getireceği sosyal ve ekonomik yararları innsanlığa hizmet etmek üzere kullanmak için birleşiyoruz” şeklinde konuştu.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay

Anket Tüm Anketler

+