​Hayko Bağdat`a `Kılıç artığı` diyen Türk profesör için suç duyurusu hazırlanaca - Gündem
16 Ocak 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Արաց / Օր : Մանի / Ժամ : Հուրփեայլեալ

Gündem :

13 Aralık 2018  

​Hayko Bağdat`a `Kılıç artığı` diyen Türk profesör için suç duyurusu hazırlanaca -

​Hayko Bağdat`a `Kılıç artığı` diyen Türk profesör için suç duyurusu hazırlanaca ​Hayko Bağdat`a `Kılıç artığı` diyen Türk profesör için suç duyurusu hazırlanaca

İnsan Hakları Derneği (İHD) İstanbul Şubesi Irkçıık ve Ayrımcılığa Karşı Komisyon, gazeteci, yazar Hayko Bağdat'a 'Kılıç artığı' diyen Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yahya Mustafa Keskin hakkında suç duyurusunda bulunacak.

Konuya dair Twitter hesabından açıklama yapan komisyon üyesi Eren Keskin: "Yarın,11.30 da Çağlayan’da, Hayko Bağdat’a ‘kılıç artığı’ diyen ırkçı Prof için suç duyurusu yapacağız. Bekleriz" dedi.

Ermeni Gazeteci Hayko Bağdat, 6 Aralık’ta Twitter hesabından yaptığı paylaşımda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında yazdığı yazı nedeniyle tehditler aldığını belirmişti.

Bağdat daha sonra “Bugün Süleyman Soylu’nun yargılanması gerektiğini yazdığım için çok küfür/tehdit geldi. Bütün bunlar tekrar düşünmeme yol açtı. Demek isterim ki Mehmet Ağar, hatta Meral Akşener nitelikli cinayetler işleyecek kadar profesyoneldi. Soylu hem zavallı hem de yargılanacak” ifadelerine yer verdi.

Bağdat’ın paylaşımına yanıt veren Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yahya Mustafa Keskin, “Yiyorsa yargıla da görelim kılıç artığı” ifadelerini kullandı. Tepkiler üzerine paylaşımını silen Keskin, Twitter hesabını kapattı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+