Amerikan CW Network TV`si, Türk ve Azerbaycanlı diplomatların talebine rağmen Ermenileri yayından - Gündem
16 Ocak 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Արաց / Օր : Մանի / Ժամ : Խաւարակ

Gündem :

17 Aralık 2018  

Amerikan CW Network TV`si, Türk ve Azerbaycanlı diplomatların talebine rağmen Ermenileri yayından -

Amerikan CW Network TV`si, Türk ve Azerbaycanlı diplomatların talebine rağmen Ermenileri yayından Amerikan CW Network TV`si, Türk ve Azerbaycanlı diplomatların talebine rağmen Ermenileri yayından çıkarmadı

Amerika merkezli “CW Network” TV kanalı, Türk ve Azerbaycanlı yetkililerin baskısına rağmen Ermeni dans grubunun dansını yayınladı.

Amerika Ermeni Davası Konseyi’nden edinen bilgiye göre olay, yüz binlerce ziyaretçisi olan ve tüm dünyada milyonlarca seyircisi için televizyon kanallarında yayınlanan 90’cu Hollywood Noel Geçit Töreni sırasında meydana geldi.

25 Kasım’da gerçekleştirilen geçit töreninin ardından Los Angeles’te Türkiye Başkonsolosu Can Oğuz ile Azeerbaycanlı mevkidaşı Nasim Ağayev, “CW Network”tan Ermenistan ve Artsakh (Karabağ) bayraklarının de göründüğü Ermeni dans kısmının yayından çıkarılmasını talep etti. Ancak Amerikan kanalı bu talebi olumsuz karşıladı.

Türk ve Azerbaycanllı diplomatlar, geçit töreninin olduğu gibi yayınlanmasının “terör” olduğunu iddia etti.

Bu yıl Erik Estrada, Montel Williams ve diğer ünlü isimler tarafından sunulan Hollywood Noel Geçit Töreni, 14 Aralık’ta TV’de yayınlandı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+