​Azerbaycan için casusluk yapma suçlamasıyla Ermenistan’da 20 kişi mahkum edildi - Gündem
15 Eylül 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Հոռի / Օր : Արամազդ / Ժամ : Շաւաղօտ

Gündem :

17 Aralık 2018  

​Azerbaycan için casusluk yapma suçlamasıyla Ermenistan’da 20 kişi mahkum edildi

​Azerbaycan için casusluk yapma suçlamasıyla Ermenistan’da 20 kişi mahkum edildi ​Azerbaycan için casusluk yapma suçlamasıyla Ermenistan’da 20 kişi mahkum edildi
1993 yılından itibaren Ermenistan’da Azerbaycan için casusluk yapma ve devlete ihanet suçlamasıyla şimdiye kadar yaklaşık 20 Ermenistan vatandaşı farklı cezalara çarptırıldı.

Gazetecilerle görüşme sırasında konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ermenistan Ulusal Güvenlik Servisi temsilcisi Tigran Davtyan bu şahısların düşmana askeri, bilim ve teknoloji alanlardan bilgiler verdiklerini, sabotaj ve suikastlar planladıklarını dile getirdi.

Ulusal Güvenlik Servisi Bilim-Eğitim merkezinin müdürü Armen Kinaktsyan ise kendileri her zaman böyle şahısların daha çok olduğunu varsayarak devamlı arama gerçekleştirdiklerini yeni casuslar bulmaya çalıştıklarını ifade etti.

Kinaktsyan’a göre casusluk yapan kişilerden bazıları zamanında Azerbaycan’la olan bağlantılarını itiraf ediyorlar ve sorumluluktan kurtuluyorlar.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+