​Armen Sarkisyan ve Mamuka Bakhtadze Tbilisi`de bir araya geldi - Gündem
28 Mayıs 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Մարերի / Օր : Սիմ / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

18 Aralık 2018  

​Armen Sarkisyan ve Mamuka Bakhtadze Tbilisi`de bir araya geldi

​Armen Sarkisyan ve Mamuka Bakhtadze Tbilisi`de bir araya geldi ​Armen Sarkisyan ve Mamuka Bakhtadze Tbilisi`de bir araya geldi
Gürcistan ziyareti çerçevesinde Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan Tbilisi’de(Tiflis) Gürcistan Başbakanı Mamuka Bakhtadze ile özel bir görüşme yaptı.

Görüşmede Sarkisyan ve Bakhtadze, Ermenistan-Gürcistan ilişkilerinin mevcut gündemi üzerine fikir alışverişinde bulunarak verimli işbirliğinin farklı alanlarda daha da derinleşme önemini vurguladılar.

Sarkisyan ve Bahtadze ticari ekonomik ilişkilerinin geliştirme, eğitim ve kültür alanlarında işbirliği konularına da değindiler.

Gürcistan Cumhurbaşkanlığı Basın Servisinden edinen bilgiye göre Bakhtadze Armen Sarkisyan’ı Gürcistan’ın yeni seçilen Cumhurbaşkanı’nın yemin törenine katılmak için teşekkürlerini sundu ve Sarkisyan’ın Gürcistan’da ağırlanmansı hoş olduğunu ifade etti.

Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan, komşu ve dost ülkede bu önemli hadiseler çerçevesinde Gürcistan’da olması kendisi için büyük bir onur olduğunu altını çizdi.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.
+