​Macron’dan Paşinyan’a seçimlerde kazandığı zaferden dolayı tebrik mesajı - Gündem
19 Eylül 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Հոռի / Օր : Անահիտ / Ժամ : Լուսակն

Gündem :

19 Aralık 2018  

​Macron’dan Paşinyan’a seçimlerde kazandığı zaferden dolayı tebrik mesajı

​Macron’dan Paşinyan’a seçimlerde kazandığı zaferden dolayı tebrik mesajı ​Macron’dan Paşinyan’a seçimlerde kazandığı zaferden dolayı tebrik mesajı
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron erken parlamento seçimleri kazanan Ermenistan Başbakanlık görevini vekaleten yürüten, “Benim adımım” ittifakının önderi Nikol Paşinyan’ı tebrik etti.

Başbakanlık Basın Servisinden verilen bilgiye göre, Macron’un tebrik mesajında şunlar söyleniyor:

“Sayın Başbakan değerli Nikol, Fransa Cumhuriyeti ve kendim adına, 9 Aralık’ta düzenlenen Parlamento seçimlerinde siyasi partinizin başarısı için tebrik ediyorum. Bu seçim süreci Ermeni halkının demokratik değerlere ve hukukun üstünlüğüne bağlılığını gösterdi. Görevinizi yerine getirirken başarılar dilerim.

Fransa olarak, Ermenistan’ın ekonomisinin verimliliğine ve Ermeni halkının refahına yönelik reformların uygulanmasında Ermenistan'ı desteklemeye devam edeceğiz.

Emin olun ki, Fransa AGİT Minsk Grubu'nun eş başkanı olarak Dağlık Karabağ sorununun barışçıl, adil ve kalıcı bir çözüme kavuşturulmasına yönelik çabalarına devam edecek.”Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+