​Macron’dan Paşinyan’a seçimlerde kazandığı zaferden dolayı tebrik mesajı - Gündem
24 Eylül 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Հոռի / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

19 Aralık 2018 - Bu haber 433 kez okundu.  

​Macron’dan Paşinyan’a seçimlerde kazandığı zaferden dolayı tebrik mesajı

​Macron’dan Paşinyan’a seçimlerde kazandığı zaferden dolayı tebrik mesajı ​Macron’dan Paşinyan’a seçimlerde kazandığı zaferden dolayı tebrik mesajı
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron erken parlamento seçimleri kazanan Ermenistan Başbakanlık görevini vekaleten yürüten, “Benim adımım” ittifakının önderi Nikol Paşinyan’ı tebrik etti.

Başbakanlık Basın Servisinden verilen bilgiye göre, Macron’un tebrik mesajında şunlar söyleniyor:

“Sayın Başbakan değerli Nikol, Fransa Cumhuriyeti ve kendim adına, 9 Aralık’ta düzenlenen Parlamento seçimlerinde siyasi partinizin başarısı için tebrik ediyorum. Bu seçim süreci Ermeni halkının demokratik değerlere ve hukukun üstünlüğüne bağlılığını gösterdi. Görevinizi yerine getirirken başarılar dilerim.

Fransa olarak, Ermenistan’ın ekonomisinin verimliliğine ve Ermeni halkının refahına yönelik reformların uygulanmasında Ermenistan'ı desteklemeye devam edeceğiz.

Emin olun ki, Fransa AGİT Minsk Grubu'nun eş başkanı olarak Dağlık Karabağ sorununun barışçıl, adil ve kalıcı bir çözüme kavuşturulmasına yönelik çabalarına devam edecek.”Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+