​Ermeni müzisyen, “Yamaha E-Band Competition 2018”te en iyi gitarist oldu - Gündem
19 Eylül 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Հոռի / Օր : Անահիտ / Ժամ : Առաւօտ

Gündem :

19 Aralık 2018  

​Ermeni müzisyen, “Yamaha E-Band Competition 2018”te en iyi gitarist oldu

​Ermeni müzisyen, “Yamaha E-Band Competition 2018”te en iyi gitarist oldu ​Ermeni müzisyen, “Yamaha E-Band Competition 2018”te en iyi gitarist oldu
Genç Ermeni müzisyen ve besteci Khoren Mikayelyan, “Yamaha E-Band Competition 2018” yarışmasında “En iyi gitarist” kategorisinde ödül kazandı.

“Tatarboraki” eseriyle yarışmaya katılan Ermeni müzisyene, ödül olarak birkaç bin dolar değerindeki bir elektrikli gitar, diploma ve hatıra hediyesi verildi.

Mikayelyan, ödülünü “Yamaha”nın Yerevan temsilciliğinde teslim aldı. Üçüncü kez düzenlenen “Yamaha E-Band Competition” yarışmasına, Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) üye ülkelerinden, Batı Asya’dan, Afrika’dan ve Arap ülkelerinden gelen müzisyenler katıldı.2016’da düzenlenen “Yamaha E-Band Competition” yarışmasında da Ermenistan’ı temsil eden Daniel Melkonyan ödül sahibi olmuştu.

Khoren Mikayelyan kimdir?

Khoren Mikayelyan, 11 Ekim 1988 yılında Yerevan’da doğdu. Müzik okullarında keman, trompet ve gitar eğitimini alan Mikayelyan, 2005 yılında Vladimir Hovhannisyan ve Sargis Hovakimyan ile “Scream of silence” rock grubunu kurdu.

2005-2010 yıllarında Yerevan Gomidas Devlet Konservatuvarı’nda eğitimine devam eden Mikayelyan, 2007’de Artaşes Darbinyan ve Artavazd Bağdasaryan ile kurduğu “Nairi” rock grubunda gitarist olarak yer alıyor.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+