​Yahudi siyasetçi: Ermenistan-İsrail ilişkilerine Bakü ve Tahran engel olmamalı - Gündem
31 Mayıs 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Մարերի / Օր : / Ժամ : Այգ

Gündem :

20 Aralık 2018  

​Yahudi siyasetçi: Ermenistan-İsrail ilişkilerine Bakü ve Tahran engel olmamalı

​Yahudi siyasetçi: Ermenistan-İsrail ilişkilerine Bakü ve Tahran engel olmamalı ​Yahudi siyasetçi: Ermenistan-İsrail ilişkilerine Bakü ve Tahran engel olmamalı
Ermenistan-İsrail Uluslararası sivil forumu eşbaşkanı, İsrail Parlamentosunun (Knesset) eski milletvekili Alexander Tzinker Ermenistan-İsrail ilişkileriyle ilgili görüşlerini dile getirdi.

Tzinker’e göre ilişkilerindeki durgunluk iki ülkenin iç gelişmelerinden kaynaklanıyor ve bu ilişkiler, mevcut sorunların çözülmesinden sonra değil, sorunların çözüme paralel olarak gelişmeli.

Alexander Tzinker Ermenistan’ın İran’la, yada İsrail’in Azerbaycan ile yakın ilişkileri Ermenistan-İsrail temaslarını etkilememesi gerektiğini vurgulayarak “İki ülkenin ilişkilerine Bakü ve Tahran engel olmamalı” sözlerini dile getirdi.

İki taraflı ekonomik ilişkilerini önemseyen Yahudi siyasetçi şu an farklı alanlarda ilişkilerin çok zayıf olduğunu belirtti.

2017 yılının Temmuz ayında Ermenistan ve İsrail arasında imzalanan anlaşmanın hayata geçirileceğini de ümit eden Tzinker, Birleşmiş Milletler Zirvesinde Ermenistan’ın Hamas’ın yanında durmaması ve İsraile karşı oy kullanmaması İsrail’in gözünden kaçmadığını ve takdirle karşılandığını ifade etti.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.
+