Ekrem İmamoğlu farklı inanç mensupları ile bir araya geldi - Gündem
28 Mayıs 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Մարերի / Օր : Սիմ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

27 Aralık 2018  

Ekrem İmamoğlu farklı inanç mensupları ile bir araya geldi

Ekrem İmamoğlu farklı inanç mensupları ile bir araya geldi Ekrem İmamoğlu farklı inanç mensupları ile bir araya geldi
CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı adayı Ekrem İmamoğlu, seçim çalışmaları kapsamında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan farklı inanç grupları temsilcileriyle bir araya geldi. Patrik 1.Bartholoemeos’unu ziyaretinde gazetecilerin sorularını da yanıtlayan İmamoğlu AKP’li Mehmet Muş’un İmamoğlu’na yönelik, “Beton Ekrem” sözleri yanıt verdi. İmamoglu “Benim insan sıfatım var biliyorsunuz. Nasıl yaratıldığımı yaratan biliyor zaten. Ama onu ne sıfatla tanımladığını bilmiyorum, cahilliğine veriyorum” dedi.

İlk olarak Fener Rum Patriği 1.Bartholoemeos’u ziyaret eden İmamoğlu, burada bulunanların noel bayramlarını tebrik etti.

Çıkışta basın mensuplarına konuşan İmamoğlu “Çok değerli bir kentte yaşıyoruz. O kadar değerli ki aynı zamanda bir inanç merkezi İstanbul. Geçen günlerde Fatih Sultan Mehmet türbesinde, Fatih Camii’nde ziyaret ettik ve dua ettik. Sonra Karacaahmet Şahkulu gibi manevi yerleri ziyaret ettik ve etmeye devam edeceğiz. Bu sabah da Eyüp Sultan’daydık. Şimdi de Rum Patrikhanesi’ndeyiz ve burada noel bayramına eşlik ettik. Böyle bir inanç merkezine sahip olmak ve bunun kıymetini bilmek, İstanbul’un aslında ne kadar dünya merkezi olduğunu hissedebilmek lazım. Bu anlamda İstanbulluların çok değerli bir kentte yaşadığını anlatmak lazım. Çok mutluyuz. İstanbul’da yaşayan herkesin her anını yaşamayı ve hissetmeyi çok istiyorum. Umuyorum bundan sonra böyle bir İstanbul’da olacağız hep birlikte” ifadelerini kullandı.

AKP’li Mehmet Muş’un kendisine yönelik, “Beton Ekrem” sözlerine de yanıt veren İmamoğlu “Benim insan sıfatım var biliyorsunuz. Nasıl yaratıldığımı yaratan biliyor zaten. Ama onu ne sıfatla tanımladığını bilmiyorum, cahilliğine veriyorum” dedi. Ziyarette Patrik Bartholomeos da adaylığından dolayı İmamoğlu’nu tebrik etti.


Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.
+