​Ermenistan havalimanlarının modernizasyonu için 38.2 milyon dolarlık yatırım yapılacak - Gündem
07 Temmuz 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Աստղիկ / Ժամ : Լուսափայլ

Gündem :

27 Aralık 2018  

​Ermenistan havalimanlarının modernizasyonu için 38.2 milyon dolarlık yatırım yapılacak

​Ermenistan havalimanlarının modernizasyonu için 38.2 milyon dolarlık yatırım yapılacak ​Ermenistan havalimanlarının modernizasyonu için 38.2 milyon dolarlık yatırım yapılacak
Ermenistan hükümetinin 27 Aralık’ta yapılacak oturumunda ülke havalimanlarının “2018-2022 Master Planı” taslağı görüşülecek.

Yerevan’ın “Zvartnots” ve Gümri’nin “Şirak” havalimanları tarafından sunulan “Master Plan’a göre, sivil havacılık alanının modernizasyonu için yaklaşık 38.2 milyon dolarlık yatırım yapılacak.

Havalimanlarında sivil havacılık güvenliği ICAO (Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü) standartlarının sağlanması, hizmet seviyesinin IATA (Uluslararası Hava Taşıyıcıları Birliği) tarafından belirlenen C derecesine ulaştırılması, havalimanlarının kapasitesinin artırılarak beklenen yolcu trafiği seviyesine uygun hale getirilmesi, güvenlik seviyesinin arttırılacağı ve uluslararası standartlara uyulacağı öngörülüyor.

Söz konusu çalışmaların, 2022-2023 yıllarında gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Ermenistan’ın her iki havalimanlarının farklı bölümlerinde imar, modernizasyon ve teknik kontrol ve benzeri çalışmalar da yapılacak.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+