​Ermenistan ve Kanada Dışişleri Bakanları Milano`da buluştu - Gündem
19 Eylül 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Հոռի / Օր : Անահիտ / Ժամ : Առաւօտ

Gündem :

07 Aralık 2018  

​Ermenistan ve Kanada Dışişleri Bakanları Milano`da buluştu

​Ermenistan ve Kanada Dışişleri Bakanları Milano`da buluştu ​Ermenistan ve Kanada Dışişleri Bakanları Milano`da buluştu
Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan 6 Aralık tarihinde İtalya’nın Milano şehrinde düzenlenen Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) 25’inci Bakanlar Konseyi Toplantısı çerçevesinde Kanada Dışişleri Bakanı Chrystia Freeland ile görüştü.

Mnatsakanyan birçok konularda Kanada’nın Ermenistan için önemli bir iş ortağı olduğunu ifade ederek karşılıklı işbirliğinin daha da yoğunlaştırması gerektiğini vurguladı.

Uluslararası Frankofon Örgütü formatının da Ermenistan-Kanada ilişkileri açısında önemli olduğunu dile getirerek Dışişleri bakanları Kanada Başbakanı Justin Trudeau’nun Ermenistan ziyareti sırasında Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile anlaştıkları konuları ve onların hayata geçirilme sürecini ele aldılar.

Coğrafi açısından uzak olan iki ülke toplumlarını birbirine bağlamak açısından inovasyon ve yüksek teknolojilerinin rolünü ve bu alanda Ermenistan’ın başarılarını da değerlendirip taraflar Kanada’daki Ermeni cemaatinin ise iki ülke arasındaki ilişkilerinde köprü niteliği taşıdığını belirttiler.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+