​Ermeni rahip: İran’da dini azınlıklar özgür - Gündem
28 Mayıs 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Մարերի / Օր : Սիմ / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

01 Ocak 2019  

​Ermeni rahip: İran’da dini azınlıklar özgür

​Ermeni rahip: İran’da dini azınlıklar özgür ​Ermeni rahip: İran’da dini azınlıklar özgür
İran’ın İsfahan eyaletinde yaşayan Ermeni azınlığın papazı Sipan Kaşacyan, Batı medya organlarının propagandalarına rağmen İran’da dinî azınlıkların mutlak özgür olduklarını ve tam özgürlük içinde dinî etkinliklerini yerine getirdiklerini belirtti.

Salı günü IRNA haber ajansına Batı medyasında İran devletinin dinî azınlıklara kısıtlama uyguladığı yönünde propagandalarına tepki gösteren Ermeni rahip Kaşacyan, bu tür propagandaların en önemli sebebi, İranlı yetkililerin süper güçlerin gözetimi altında bulunmamak istememelerinden ibaret olduğunu belirtti.

İran’da yaşayan Hristiyan Ermenilerin Müslümanlarla ilişkilerin her daim iyi olduğunu kaydede nRahip Kaşacyan, bu iyi ilişkilerl bundan böyle de devam edeceğini vurguladı.

Yeni miladi yılı da kutlayan rahip Kaşacyan, 2019 yılıda dünya halkı İran İslam Cumhuriyeti hakkında bilinçli yargıda bulunmalarını ve her türlü önyargıdan uzak durmalarını umduklarını belirtti.

Rahip Kaşacyan, dünya halkı İran’a seyahat etmeleri ve bu ülkenin doğal ve kültürel değerlerini yakından görmeleri ve medyada yürütülen propagandalardan etkilenmemeleri gerektiğini vurguladı.Bu haber par....com kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.
+