​Türkolog: Ermeni-Türk ilişkileri açısından 2018 verimli bir yıl değildi - Gündem
25 Mayıs 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Մարերի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Շաւաղօտ

Gündem :

08 Ocak 2019  

​Türkolog: Ermeni-Türk ilişkileri açısından 2018 verimli bir yıl değildi

​Türkolog: Ermeni-Türk ilişkileri açısından 2018 verimli bir yıl değildi ​Türkolog: Ermeni-Türk ilişkileri açısından 2018 verimli bir yıl değildi
Ermeni-Türk ilişkilerinin günümüzdeki durumu değerlendiren Türkolog Rafayel Sahakyan 2018 yılının bu ilişkiler açısından verimsiz olduğunu vurguladı.

Sahakyan konuyla ilgili konuşmasında “İlk baharda Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan Ermenistan-Türkiye protokolleri geri çekti. Ermenistan’daki bilinen olaylardan sonra Türkiye basınında Ermenistan konusu yine gündeme geldi. Başbakan seçildikten sonra Nikol Paşinyan Karabağ’da yaptığı açıklamada Ermenistan’ın Türkiye ile önkoşulsuz ilişkilere hazır olduğunu dile getirdi. Resmi cevap Ankara’dan gecikmedi” ifadelerine yer verdi.

Türkolog, ilişkilerin normalleşmesi için Türkiye’nin devamlı önkoşullar öne sürdüğünü belirterek o zaman Başbakan şimdi Mecis Başkanı olan Binali Yıldırım’ın en son açıklamasında Karabağ vurgusu olmadığına ve sadece Ermenistan’a Türkiye’ye olan taleplerinden vazgeçme çağrısı içerdiğine rağmen Türkiye'nin Ermenistan ile ilişkilerini her zaman Karabağ meselesine bağladığını dile getirdi.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.
+