​ABD istihbaratı 50 yil boyunca Nuh gemisinin sırrını gizledi - Gündem
15 Eylül 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Հոռի / Օր : Արամազդ / Ժամ : Շաւաղօտ

Gündem :

14 Ocak 2019  

​ABD istihbaratı 50 yil boyunca Nuh gemisinin sırrını gizledi

​ABD istihbaratı 50 yil boyunca Nuh gemisinin sırrını gizledi ​ABD istihbaratı 50 yil boyunca Nuh gemisinin sırrını gizledi
Tevrat’ta ve Kuran’da bahsedilen Büyük tufan’dan sonra Nuh’un gemisi şimdiye kadar yayılan bazı rivayetlere göre tufandan sonra tarihi Ermenistan’da (Ermeni Yüksek Platosu) ve şimdiki Türkiye’de bulunan Ararat (Ağrı) Dağın üzerinde durmuş.

Rivayetlerle sınırlı kalmayıp ABD’li Pofesör Paul Esprante Ararat dağın üzerinde Nuh gemisinin var olduğunu kanıtlayan birçok delillerin bulunduğunu belirtiyor.

Richmond Üniversitesinin Profesörlerinden Porcher Taylor ise Ararat’ın üzerinde geminin varlığını kanıtlayan yeni bir belgesel hazırlamış.

Belgeselde 1949 yılında Sovyetler Birliğine karşı özel görev kapsamında dağın yakınlarında uçuş gerçekleştiren Amerika’lı pilotun dağın üzerinde tuhaf bir cisim farkedip kaydettiğini de anlatılıyor.

Fakat CİA (Central Intelligence Agency) uzun zaman bunu göz aldatmaca olarak tanıttı ve kayıtlarını gizledi. Richmond Üniversitesi'nde profesör olarak görev yapan Porcher Taylor, Bilgi Edinme Hakkı Kanunu çerçevesinde, görüntüleri talep ederek belgeselinde kullandı.

Porcher Taylor görüntülerde insan yapımı bir şeyin net olarak göze çarptığını belirtiyor.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+