​Lavrov “Azerbaycan`da hapsedilen Marat Ueldanov-Galustyan’ın Rusya’ya iadesi konusunda ümitliyiz” - Gündem
28 Ocak 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Արաց / Օր : Սիմ / Ժամ : Թաղանթեալ

Gündem :

17 Ocak 2019  

​Lavrov “Azerbaycan`da hapsedilen Marat Ueldanov-Galustyan’ın Rusya’ya iadesi konusunda ümitliyiz” -

​Lavrov “Azerbaycan`da hapsedilen Marat Ueldanov-Galustyan’ın Rusya’ya iadesi konusunda ümitliyiz” ​Lavrov “Azerbaycan`da hapsedilen Marat Ueldanov-Galustyan’ın Rusya’ya iadesi konusunda ümitliyiz”

Moskova'da 2018 yılının sonuçlarını değerlendirmek üzere büyük basın toplantısı düzenleyen Sergey Lavrov, Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın her zaman ikili temaslarda Bağımsız Devletler Topluluğu üye ülkeleri dahil olmak üzere diğer ülkelerde zor durumda kalan Rusya vatandaşlarına ilişkin sorunlarını dile getirdiğini açıkladı.

Sergey Lavrov 2016’da Azerbaycan’da hapsedilen Ermeni asıllı Rusya vatandaşı Marat Ueldanov-Galustyan’ın Rusya’ya iade etme sorununun diyalog yoluyla çözebileceğini umut etti.

Rusya Dışişleri Bakanı, Azeri mevkidaşlarıyla son görüşmesinde bu konuyu ele aldıklarını da belirtti.

Hatırlanacağı üzere Marat Uledanov-Galustyan, 9 Haziran 2016 tarihinde Bakü'de gözaltına alınarak hapsedildi. Uyuşturucu ve uyarıcı madde hazırlama, üretme, satın alma, satma, bulundurma ve dağıtmakla suçlanan Ueldanov-Galustyan'ın arkadaşları, Azerbaycan'ın suçlamalarının asılsız olduğu kanaatinde. Bunun dışında, sorgulama sırasında Galustyan'a, Ermeni kimliği ile ilgili sorular sorulduğu bildirilidi.

Marat Ueldanov-Galustyan, bir yıldan fazla bir dönem Bakü'deki "Do&Co" otelcilik şirketinde çalıştı. Pasportunda karısının "Ueldanov" soyismini kullandığı için Bakü'de daha önce dikkat çekmeyen Galustyan, 1990'lılarda Azerbaycan'dan ailesiyle Rusya'ya taşınmıştı.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+