​Azerbaycan basını İran Genelkurmay Başkanı’nın ‘Karabağ açıklamasını’ çarpıtıyor - Gündem
16 Temmuz 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Մանի / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

18 Ocak 2019  

​Azerbaycan basını İran Genelkurmay Başkanı’nın ‘Karabağ açıklamasını’ çarpıtıyor

​Azerbaycan basını İran Genelkurmay Başkanı’nın ‘Karabağ açıklamasını’ çarpıtıyor ​Azerbaycan basını İran Genelkurmay Başkanı’nın ‘Karabağ açıklamasını’ çarpıtıyor
Bakü’de 16 Ocak tarihinde İran Genelkurmay Başkanı Mohammad Bageri ve Azerbaycan Savunma Bakanı Zakir Hasanov arasında yapılan görüşmeden sonra Azerbaycan basınında "İran Karabağ’ı Azerbaycan toprağı olarak Kabul ediyor ve Azerbaycan’ın toprak bütünlüğünü destekliyor" diye uydurma haberler çıkmaya başladı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan İran uzmanı Armen İsrayelyan Azerbaycan’ın bu tür ucuz palavraların yenilik olmadığını ifade ederek böyle haberlerin gerçeği yansıtmadığını vurguladı.

Armen İsrayelyan İran Genelkurmay Başkanı’nın Artsakh (Karabağ) ile ilgili açıklama yapmadığını dile getirerek İran basınında da böyle bir haberin olmadığını bildirdi.

İran uzmanı 2018 yılında düzenlenen Türkiye, Azerbaycan ve İran Cumhurbaşkanlarının İstanbul’daki görüşmesinden sonra da benzer bir durum yaşandığını hatırlattı. O zaman da İran Dışişleri Bakanı’na Karabağ hakkında hiç söylemediği sözleri mal ettiler.

Azerbaycan tarafından ortaya atılan bu uydurmalar Türkiye basını da büyük coşkuyla yaymaya devam ediyor.

İsrayelyan Karabağ konusunda İran’ın resmi yaklaşımının sabit olduğunu belirterek “İran defalarca Dağlık Karabağ meselesinin, barış yoluyla, uluslararası hukuk ve normlara uygun çözülmesi gerektiğini dile getirdi” açıklamasını yaptı.

İran bu yaklaşımını hem Ermenistan, hem de Azerbaycan yekililerle yapılan görüşmelerde ortaya koyuyor.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay

Anket Tüm Anketler

+