I​spanya merkezli haber sitesi: Ermenistan, medeniyetler beşiği - Gündem
20 Temmuz 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Արագած / Ժամ : Աղջամուղջ

Gündem :

19 Ocak 2019  

I​spanya merkezli haber sitesi: Ermenistan, medeniyetler beşiği

I​spanya merkezli haber sitesi: Ermenistan, medeniyetler beşiği I​spanya merkezli haber sitesi: Ermenistan, medeniyetler beşiği
Ispanya merkezli telemadrid.es haber sitesi, Ermenistan'ı sayfasında anlattı. Ülkenin tarih ve kültürünü konu alan bir videonun da paylaüıldığı makalede, şu ifadelere yer verildi: “Ermenistan, dünya medeniyetlerinin beşiğidir ve biz, ziyaretçilere büyük etki yapan Ermenistan Tarih Müzesi ile Yerevan’ın Cumhuriyet Meydanı’nı ziyaret etmeden yapamazdık.

Ermenistan Tarih Müzesi, ülkenin en önemli müzelerinden biridir. Burada, Eski Taş Çağindan (Paleolitik Çağ) beri ve günümüze kadar yaratılan 400.000 eser bulunuyor.

Bu arada, yakaşık 5.500 yıllık tarihi olan ve dünyanın en eski ayakkabısı olartak ün kazanan deri ayakkabı da bu müzede yerini bulmuştur.
Ermenistan’ın yeni dönem tarihini öğrenmek için ise yine başkentte bulunan Ermeni Soykırımı Müzesi ziyaret edilmeli. Müze ile bitişiğindeki Soykırım Anıt Kompleksi, 20’ci asrın başında katledilen 1.5 milyon Ermeniler anısına yapıldı.

Bazı ülkeler, Ermenilerin uğradığı bu kıyımın, Birinci Dünya Savaşı nedeniyle yaşandığını savunuyor ve Ermeni Soykırımı’nın, günümüze kadar sadece 27 ülke tarafından tanınmış olması bundan kaynaklanıyor.

Ermenistan, dünyanın ilk Hristiyan ülkesi, dolayısıyla biz, meşhur bir hac yeri olan ve Ermeni Apostolik Kilisesi’nin Azizi Krikor Lusavoriç’in (257-331) hapsedildiği Khor Virap Manastırı’nı ziyaret etmeden ülkeyi terk edemezdik.

Manastırın karşısında görkemli manzarasıyla yükselen Ararat Dağı ise, Nuh Gemisi’nin konduğu aziz bir dağdır."Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+