​BM Genel Sekreteri, Ermenistan ile Azerbaycan Dışişleri Bakanlarının görüşmesini olumlu değerlendir - Gündem
19 Temmuz 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Անահիտ / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

19 Ocak 2019  

​BM Genel Sekreteri, Ermenistan ile Azerbaycan Dışişleri Bakanlarının görüşmesini olumlu değerlendir

​BM Genel Sekreteri, Ermenistan ile Azerbaycan Dışişleri Bakanlarının görüşmesini olumlu değerlendir ​BM Genel Sekreteri, Ermenistan ile Azerbaycan Dışişleri Bakanlarının görüşmesini olumlu değerlendirdi
Birleşik Milletler Genel Sekreteri, Ermenistan Dışişleri Bakan Vekili Zohrap Mnatsakanyan ile Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Mamedyarov arasında 16 Ocak’ta Pariste yapılan görüşmeyi memnuniyetle karşıladığını açıkladı.

Antonio Guterres’in Basın Sekreteri Stefan Dujarric tarafından yayınlanan basın açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Genel Sekreter, uzun süre devam eden Dağlık Karabağ çatışması için barışçıl çözüm bulmak yönünde tarafların devamlı çabalarını önemsiyor ve özellikle halkı barışa hazırlamak için somut adımlar atmak gerektiği konusunda bakanların mutabakata varmasını memnuniyetle karşılıyor.”

BM Genel Sekreteri, Birleşik Milletler Teşkilatı’nın, AGİT Minsk Grubu’nun yürüttüğü önemli arabuluculuk çabalarına tam destek verdiğini de eklendi.

16 Ocak tarihinde Ermenistan Dışişleri Bakan Vekili Zohrap Mnatsakanyan ile Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Mamedyarov arasında Pariste Minsk Grubu inisiyatifi ile bir görüşme düzenlendi. Görüşmede, barış sürecine dair birçok konu ele alındı. Ermenistan Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, karşılıklı anlaşma ve güven sağlamak hedefiyle taraflar arasında verimli ve yapıcı fikir alışverişi yapıldığı vurgulandı.


Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

Anket Tüm Anketler

+