​Ermenistan`ın başkentinin sokaklarından birine Hrant Dink adını verme teklifi - Gündem
19 Temmuz 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Անահիտ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

23 Ocak 2019  

​Ermenistan`ın başkentinin sokaklarından birine Hrant Dink adını verme teklifi

​Ermenistan`ın başkentinin sokaklarından birine Hrant Dink adını verme teklifi ​Ermenistan`ın başkentinin sokaklarından birine Hrant Dink adını verme teklifi
Yerevan Belediye Meclisinin ‘Luys’ (Işık) grup üyesi Ani Khachatryan Facebook sayfasından yaptığı paylaşımda “İleride Yerevan Belediye Meclisi komisyonları Davitaşen idari bölgesindeki Anastas Mikoyan sokağının ismini değiştirerek, gazeteci yazar Hrand Dink adını vermekle ilgili tasarıyı ele alacaklar” ifadelerine yer verdi.

Bir öncek Belediye Meclisi de aynı sokağın isim değişikliğini ele almıştı. O zaman sokağa ünlü ABD’li Ermeni milyarder, yardımsever Kırk Kırkoryan’ın ismini verilmesini öneriliyordu, fakat önceki hükümet tarafından bu teklif onaylanmadı.

Ani Khachatryan’a göre Anastas Mikoyan’ın imzasıyla binlerce Ermeni ölüm cezasına çarptırıldı, dolayısıyla onun adını taşıyan sokak Yerevan’da olmamalı, çünkü bu binlerce Ermeni’nin hatırasına hakaret olur.

Hrant Dink ise Ermeni Soykırımının bir kurbanı olarak kabul ediliyor ve onun ölüm yıldönümünde insanlar Soykırım Anıtını ziyaret ediyorlar.

Yerevan Belediye Meclisi üyesi Khachatryan, Anastas Mikoyan gibi birinin yerinde sokağa Hrant Dink adının vermek adalet açısından da doğru olur diye düşündüğünü belirtti.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

Anket Tüm Anketler

+