​Lapşin Azerbaycan’ın açtığı ateşe maruz kalan Ermeniler hakkında blogunda yazmak istiyor - Gündem
16 Temmuz 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Մանի / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

23 Ocak 2019  

​Lapşin Azerbaycan’ın açtığı ateşe maruz kalan Ermeniler hakkında blogunda yazmak istiyor

​Lapşin Azerbaycan’ın açtığı ateşe maruz kalan Ermeniler hakkında blogunda yazmak istiyor ​Lapşin Azerbaycan’ın açtığı ateşe maruz kalan Ermeniler hakkında blogunda yazmak istiyor
Arsakh’ı (Karabağ) ziyaret etmek için Azerbaycan’da yargılanan ancak daha geç serbest bırakılan Rus ünlü blogger Aleksandr Lapşin gazetecilere verdiği demeçte Azerbaycan’ın açtığı ateşe maruz kalan insanlar hakkında kendi blogunda yazmak istediğini ifade etti.

Ünlü blogger Ermenistan’a yaptığı 4'üncü ziyaretinin sadece turistik bir ziyaret olduğunu açıkladı.

Lapşin Ermenistan Dışişleri Bakanlığı’nda sınır bölgesine gitmek için izin başvurusunda bulundu.

“Bütün ülkeyi gezmek için araba kiralamaya düşünüyorum. Sınır bölgesine gitmek için Dışişleri Bakanlığı’nın Basın Servisi’ne başvuru yaptım. Blogumda Noyemberyan bölgesi başta olmak üzere Azebaycan tarafından açılan ateşe maruz kalan diğer bir kaç bölgelerinde de yaşayan insanlar, köylüler hakkında anlatmak istiyorum” iffadelerini kullandı.

Rus blogger Meghri’de de bulunmak istiyor.

Lapşin “Syunik’te hiç olmadım” dile getirdi.

Daha önce Lapşin kendi facebook sayfasında Ermenistan’a gelmesi ve orada 2 ay kalması hakkında paylaşımında bulunmuştu.

Hatırlanacağı üzere Dağlık Karabağ'ı ziyaret ettiği gereçkesiyle Azerbaycan'ın kara listesine dahil edilen Aleksandr Lapşin, Aralık 2016'da Bakü'nün talebiyle Minsk'te gözaltına alınmıştı. 7 Şubat'ta Azerbaycan'a iade edilen Lapşin'in tutuklama süresi, Azerbaycan mahkemesince 7 Nisan'da 3 aylık süreyle uzatılmıştı.

Eylül’de Aliyev tarafından affedilerek ülkeyi terk etmişti. Daha sonra Azerbaycan’da tutukluluk sürecini anlatan blogger, hapiste darp edildiğini, fakat bu olayın daha sonra “af bahanesi” olarak kullanılmak üzere kamuoyuna “intihar girişimi” olarak duyurulduğunu bildirmişti.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay

Anket Tüm Anketler

+